Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ještě lepší Gmail: verze pro Android a iOS získají nové funkce

Jiří Palyza 05.05.2020

Google přidal do své e-mailové služby Gmail pro Android a iOS praktickou inovaci, díky níž jsou potvrzovací e-maily z online nákupů zboží nebo letenek mnohem jasnější a přehlednější.

Mnoho uživatelů tento problém zná: dostanete potvrzovací e-mail o realizaci nákupu od online prodejce. Abyste ale našli příslušné informace, musíte nejprve pár minut hledat. Pro uživatele mobilních systémů Android a iOS to Google chce nyní napravit. Nejdůležitější základní informace o realizované online rezervaci či nákupu jsou nyní v e-mailové aplikaci přehledně shrnuty na začátku e-mailu. Informoval o tom blog 9to5Google.

U online nákupů se to týká objednaných produktů, prodejce a ceny. V současnosti nová funkce funguje pouze se službami Google, jako například Obchod Play nebo Google Play; objednávky třeba od Amazonu ještě zahrnuty nejsou.

Při rezervaci letů jsou uživateli shrnuty a zobrazeny podrobnosti jako doba odletu a přistání, číslo sedadla, trvání letu a potvrzovací kód.

Nová funkce Gmailu může ale také způsobit problémy

gmailbetter1

Gmail pro Android a iOS: základní informace o nákupech a rezervacích letů jsou nyní shrnuty na začátku e-mailů.

Uživatelé PC, kteří pracují s Gmailem v prohlížeči, už tuto funkci nějakou dobu znají a jsou s ní obeznámeni. V tomto prostředí se informační karty s hlavními informacemi zobrazují na začátku e-mailu už delší dobu.

Vzhledem ke skutečnosti, že obrazovky smartphonů jsou výrazně menší, než monitory PC nebo displeje notebooků, uživatelé vidí informační karty jako první informaci při otevírání e-mailů. Pro rychlý přehled je to určitě užitečné, může to však vést i k problémům. Ty mohou nastat v situacích, kdy AI chybně vyhodnotí informace z e-mailů a může tak zobrazit nesprávné podrobnosti.

Novou funkci Google uvedl na konci dubna. Všichni uživatelé by měli mít možnost nové informační karty používat během několika příštích dnů.

mohlo by vás také zajímat: jak napsat ve WhatsApp sami sobě


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud