Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kaufland Pay – co to je, jaké má nevýhody a proč by vás služba měla zajímat?

Jakub Fišer 31.10.2022

Franšíza supermarketů Kaufland spustila vlastní platební službu Kaufland Pay. Využít ji mohou majitelé věrnostní kartičky K-Card. K čemu Kaufland Pay slouží, jak funguje a jaké má nevýhody?

Kapitoly článku

Co je to Kaufland Pay?

Kaufland Pay prezentuje oficiální web jako platební službu pro zákazníky obchodů Kaufland, která je maximálně jednoduchá, rychlá a bezpečná. Namísto konvenčního placení pomocí NFC čipu v mobilech funguje na bázi placení přes QR kód.

Kaufland přímo uvádí: “Kaufland Pay vám umožní zaplatit pomocí Kaufland aplikace. Mobilem, snadno a rychle! Stačí aktivovat službu Kaufland Pay a kromě kupónů, věrnostních bodů a K-Scanu získáte také možnost bezpečné a bezkontaktní platby za svůj nákup!”

Jak se zaregistrovat?

Stačí si stáhnout aplikaci Kaufland (je dostupná pro Huawei, Android i iOS), založit si věrnostní účet, získat kartu K-Card a pak v nastavení profilu zvolit Kaufland Pay. Do kolonky vyplníte číslo své platební karty a tím momentem máte funkční Kaufland Pay.

Při každé platbě v obchodě pak můžete jen zaškrtnout “Zaplatit pomocí Kaufland Pay” a po naskenování QR kódu na samoobslužné pokladně se vám zároveň i zaplatí nákup. 

Kaufland Pay

| Zdroj: Kaufland / Pay press kit

Výhody a nevýhody Kaufland Pay

Začněme plusy, kterých je bohužel méně. Díky komplexnosti aplikace Kaufland máte vše po ruce: Kaufland Pay, ale také kartu K-Card a věrnostní bonusy a slevy, které si můžete na kartu v den nákupu aktivovat.

Bohužel, dále už vládnou jen negativa. Kaufland se chlubí tím, jak je jeho služba bezpečná a rychlá. To stejné však platí o Google Pay a Apple Pay (nebo i Fitbit Pay, Garmin Pay a dalších), proprietárních systémech pro NFC placení. Ty mimochodem fungují i bez internetu, což se o Kaufland Pay říci nedá – protože jde o platbu přes bankovní spojení, musíte být připojení k internetu.

Umíme si ale představit, že Kaufland Pay budou využívat uživatelé telefonů bez NFC čipu, případně telefonů Huawei, které kvůli absenci Google služeb postrádají konvenční Google Play a bezkontaktní placení musí být prováděno přes kartu Curve, případně přes proprietární systém banky Raiffeisenbank.

Kaufland Pay funguje již v těchto dnech ve všech prodejnách po České republice, které disponují samoobslužnými pokladnami. Na běžné pokladně totiž služba nefunguje.

Zdroj: Kaufland


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud