Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Když nechcete Čínu: Nothing Ear 2 jsou sluchátka jako žádná jiná

Jakub Fišer 23.03.2023

Společnost Nothing uvedla na trh již svůj v pořadí čtvrtý produkt a třetí sluchátka. Jde o nástupce Ear 1. generace, ze kterých si bere vzhled i většinu funkcí. Stojí přitom víc než loňská iterace.

Kapitoly článku

Bezdrátová sluchátka Ear 2 vyrobila britská společnost Nothing, kterou založil čínsko-švédský vizionář Carl Pei. Může tedy jít o zajímavou mimo-čínskou alternativu oproti korejským sluchátkům Samsung/AKG nebo Apple AirPods.

Funkce a výbava bezdrátových sluchátek

Nothing Ear 2 disponují tzv. transparentním designem. To znamená, že dobíjecí krabička je z průhledného plastu a samotné tělo sluchátek je z velké části z tohoto průhledného materiálu. Jde o špuntová sluchátka s nožičkou. Nožička disponuje ještě tlakovým senzorem pro pohodlné ovládání, třeba i v rukavicích.

O zvuk se stará 11,6mm měnič v každém sluchátku. Oproti minulé generaci přináší Ear 2 vylepšení ve zvuku i v aktivním potlačení hluku (ANC). Dosahují toho díky chytrému testu poslechu, který může každý uživatel provést a tím uzpůsobit kvalitu přehrávání přímo svým uším.

| Zdroj: Nothing / YouTube

Z hlediska výdrže slibuje výrobce 4 hodiny poslechu s aktivním potlačením hluku, respektive 6,5 hodiny bez ANC. Nabíjecí pouzdro dodá sluchátkům zároveň ještě 36 hodin poslechu v případě neaktivního odhlučnění, respektive 22,5 hodiny v případě ANC po celou dobu. Celý boxík se nabíjí buď pomocí USB-C, anebo přes bezdrátovou podložku Qi.

Cena a dostupnost Nothing Ear 2

Nothing odstartovalo prodej svých nových sluchátek již včera, tedy v den oficiálního představení. To platí i pro český trh, kde bude k mání jediná varianta – bílá. Od 22. března začal prodej na oficiálních stránkách výrobce, zatímco 28. března se sluchátka začnou prodávat i u známých českých prodejců. Cena byla stanovena na 3699 Kč včetně DPH.

Zdroj: Nothing


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud