Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kim Dotcom plánuje spustit nový web

redakce 25.06.2012

Majitel serveru Megaupload ohlásil plány na spuštění nové webové stránky, která má pomoci hudebníkům prodávat svá díla přímo fanouškům – bez zapojení nahrávacích firem.

Novozélandský soud zatím ještě nerozhodnul o dalším osudu Kim Dotcoma ovšem ten již na Twitteru vzkazuje hudebníkům: „Nahrávací firmy si myslí, že Megaupload je mrtvý, ale je zpět a osvobodí vás“. Také publikoval obrázek nové stránky cloudové služby Megabox, ovšem bez uvedení plánovaného termínu jejího spuštění. Podle dřívějších prohlášení Dotcoma by 90 % tržeb z prodeje hudby prostřednictvím jeho serveru Megabox mělo zůstávat samotným umělcům, kteří by mohli mít podíl na zisku serveru i v případě, že svou hudbu poskytnou ke stažení zcela zdarma. Podle některých spekulací může být právě tento projekt jednou z příčin, proč nahrávací společnosti vytáhly do boje s Dotcomem.

V souvislosti s případem Megaupload proběhne ještě mnoho soudních líčení. Na 29. června je naplánováno stání mezi Electronic Frontiers Foundation (EFF) a americkou FBI ohledně nakládání s uživatelskými daty na serverech Megaupload. Neziskové organizaci zabývající se ochranou občanských práv v digitálním prostředí vadí, že se od zatčení Kim Dotcoma a několika jeho spolupracovníků v lednu letošního roku nemohli uživatelé serveru Megaupload dostat ke svým souborům. EFF chce zajistit, aby všichni uživatelé serveru Megaupload získali svá data zpět.

Proces s Kim Dotcomem začne 6. srpna, do té doby se musí zdržovat na Novém Zélandu a navíc má zmražena svá konta.

Zdroj: Svět-hostingu.cz


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud