Menu
CHIP Speedtest

Naučte Windows 10 přehrávat filmy z DVD

24.03.2020 10:32 | Komerční sdělení
Naučte Windows 10 přehrávat filmy z DVD

  KOMERČNÍ SDĚLENÍ -  Operační systém Windows 10 má sice rozsáhlou funkční výbavu, přesto nezvládne tak jednoduchou věc, jako je přehrávání filmů z DVD. Můžete jej to ale doučit.

Windows 10 umí skoro všechno a ve své základní výbavě mají mnoho aplikací, z nichž většinu ani běžní uživatelé nepotřebují. Vestavěné aplikace Windows Media Player a Filmy a TV pořady si sice poradí s běžnými formáty videa, jako je třeba dnes hodně používaný MP4, ale filmy z DVD nepřehrají. Microsoft za tímto účelem nabízí v Microsoft Store aplikaci Windows Přehrávač DVD, která ale přijde na 429 korun a nepřehraje ani DVD z jiných regionů. Samozřejmě existují ale i jiná a mnohem elegantnější řešení přehrávání filmových DVD v počítačích s Windows 10.

Univerzální přehrávač

Jednou z možností, jak ve Windows 10 přehrávat filmové DVD, je instalace univerzálního přehrávače 5KPlayer. V programu 5KPlayer je možné přehrávat soubory s videem a hudbou ve všech běžných formátech, tedy včetně filmových DVD ze všech regionů, videí v rozlišení 4K a 360stupňových videozáběrů. Nechybí ani podpora souborů s titulky ve standardních formátech. Video lze během přehrávání otočit dle potřeby a nastavit mu poměr stran, zrychlit jej či zpomalit a také upravovat jeho jas, kontrast či barvy.

5KPlayer umí ale současně fungovat i jako DLNA server a streamovat multimédia uložená na disku vašeho počítače do dalších DLNA kompatibilních zařízeních ve vaší domácí síti – tedy například i do chytrých televizí. Kromě toho podporuje 5KPlayer také technologii AirPlay na zrcadlení obsahu obrazovky iPhonů či iPadů v počítači. Další užitečnou vlastností programu 5KPlayer je také možnost přehrávání internetových rádií a stahování videí z YouTube i mnoha dalších podporovaných videoserverů. Pro bezplatné používání přehrávače 5KPlayer stačí jen provést jednoduchou registraci.

Převod DVD do MP4

Druhou, z dlouhodobého hlediska mnohem praktičtější, možností přehrávání filmů z DVD v počítači s Windows 10 je jejich převod do univerzálního formátu MP4 s pomocí programu WinX DVD Ripper Platinum.

V programu WinX DVD Ripper Platinum lze pracovat s filmovými DVD ze všech regionů a se všemi běžnými typy ochran proti kopírování. Můžete si přitom z filmového DVD zvolit požadovaný titul, zvukovou stopu a titulky a tento obsah nechat převést do formátu MP4. Výsledný soubor nejen že nemusí obsahovat různá oznámení, ukázky a další nepotřebné části DVD, ale navíc jej bude možné přehrát jak v počítačích s Windows 10, ale také v chytrých televizích, smartphonech, tabletech a dalších zařízeních.

winx-dvd

Další funkce programu WinX DVD Ripper Platinum umožňují oříznout nepotřebné části filmu (např. úvodní a závěrečné titulky) a odstranit černé pruhy v širokoúhlém obrazu. Kromě fyzických disků s filmy lze jako zdroj použít také ISO obrazy filmových DVD nebo soubory ve formátu filmového DVD, které byly již dříve uloženy do počítače. Regionální kódování a případná ochrana proti kopírování budou během konverze filmu do formátu MP4 odstraněny.

Rychlá konverze do různých formátů

WinX DVD Ripper Platinum nabízí i mnoho dalších funkcí pro konverzi filmů z DVD. Především si v programu můžete vybrat z několika stovek předvoleb pro převod filmů do formátů a rozlišení dle různých zařízení, ve kterých budete film přehrávat. Navíc si sami můžete zvolit vhodný poměr mezi kvalitou a velikostí výsledného souboru, vybrat si kodek pro převod obrazové a zvukové stopy filmu, nebo vytvořit zcela identickou kopii celého obsahu filmového DVD ve formátu ISO obrazu disku.

winx-dvd-2

Pro převod filmů z DVD do formátu MP4 využívá WinX DVD Ripper Platinum nejen výkon samotného procesoru počítače, ale zapojuje do hry také grafický čip. Díky tomu lze podstatně zrychlit převod filmu z DVD do formátu MP4, až na 32násobnou rychlost oproti reálnému času videa. Například dvouhodinový film tak může být převeden do výstupného souboru už za 5 minut.

Trvalou licenci nejnovější verze programu WinX DVD Ripper Platinum s doživotními aktualizacemi lze nyní pořídit s 50% slevou za necelých 750 korun.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání


Komerční sdělení