Přejít k hlavnímu obsahu
časopis
Prolistovat ukázku

Srpen 2023

Srpnový Chip v prodeji od 26. července 2023

Chip je možné číst v tištěné nebo v digitální podobě na mobilech, tabletech a počítačích.

čtenář

Pokud nechcete každý měsíc myslet na koupi časopisu, objednejte si rovnou cenově výhodné předplatné! Navíc dostanete dárek dle výběru.

chci předplatné

Co se v tomto čísle dočtete

Vykopněte hackery z počítače

Vykopněte hackery z počítače
Zdroj: časopis Chip

Hackeři se zmocňují online účtů nebo se nabourávají do cizích Wi-Fi sítí. To je fakt, se kterým je potřeba počítat a připravit se na něj. V srpnovém Chipu vám vysvětlíme, jak můžete krok za krokem získat zpět kontrolu nad všemi svými účty i zařízeními. Určitě většinu čtenářů také zaujme článek o odtučňovací kúře pro Windows: popisujeme, jak můžete svůj počítač zbavit zbytečného balastu souvisejícím s operačním systémem a znovu ho významně zrychlit. 

Co se hodí vědět o SSD discích

SSD: výhodné jako ještě nikdy
Zdroj: časopis Chip

To, že pevný disk je velmi významnou součástí počítače, co se celkové rychlosti týče, většina z nás asi ví. Možná se ale přesně nevyznáte v současné nabídce SSD disků a netušíte, co vše byste měli brát v úvahu při výběru toho vhodného pro upgrade počítače. S průvodcem Chipu po SSD to pro vás bude hračka.

Nastartujte paměťové turbo

Nastartujte paměťové turbo
Zdroj: časopis Chip

Ani v srpnovém vydání nezapomínáme na srovnávací testy: tentokrát jsme si posvítili na aktuálně nejlepší (a také nejdražší) chytré telefony, vyzkoušeli jsme nejnovější mini PC, které se vejdou na každý pracovní stůl, a zkoumali jsme rychlosti a kompatibilitu paměťových RAM modulů DDR4 a DDR5. A nezapomněli jsme ani na robotické sekačky – ty nejnovější už zprovozníte i bez nutné pracné pokládky vymezovacích vodičů.

Nová energie pro mobilní telefon

Nová energie pro mobilní telefon
Zdroj: časopis Chip

A komu to ještě stále nestačí, toho k četbě možná přesvědčí spolehlivý návod, jak vyměnit dosluhující akumulátor i v tak náročném zařízení, jako je iPhone 8.


Obsah časopisu:

Přiložené DVD

cd

DVD obsahuje nejlepší plné verze s návody a programy ke článkům. Online verzi fyzického disku najdete na Chip DVD.


Co se hodí vědět o SSD discích
Co se hodí vědět o SSD discích

Vyměni klasický pevný disk za SSD, to počítači hodně pomůže. Před nákupem byste ale měli zvážit několik věcí. Už jen proto, že technický vývoj flash pamětí postupuje závratnou rychlostí.
Hry v cloudu – nyní i s Amazonem
Hry v cloudu – nyní i s Amazonem

Hraní v cloudu má své výhody. Místo instalace her do výkonného zařízení je jen streamujete. Služba Luna+ od Amazonu je v tomto oboru nováčkem. Otestovali jsme ji.


Chytré, rychlé a s jasným displeje
Chytré, rychlé a s jasným displeje

Fotoaparát, displej, baterie, procesor – v těch nejlepších smartphonech jsou všechny komponenty špičkové. Otestovali jsme aktuální modely, takže už víme, které z nich i z tohoto výběru stále trochu vyčnívají.


Kde TikToku zvoní hrana
Kde TikToku zvoní hrana

V mnoha zemích panují vzhledem k původu videoaplikace obavy o bezpečnost.


Nejmenší Windows na světě
Nejmenší Windows na světě

Systém Windows je plný zbytečných komponent, které vůbec nepotřebujete. S naší pomocí je můžete odstranitPerfektně zabalené soubory a složky
Perfektně zabalené soubory a složky

Pomocí softwarových nástrojů na kompresi dat můžete ušetřit místo na pevném disku a udělat si pořádek v souborech.Srovnávací test Mini PC
Srovnávací test Mini PC

Mini PC jsou kompaktní všestranné počítače. Otestovali jsme 15 kompletních systémů i několik barebone kitů.


Umělá inteligence maluje
Umělá inteligence maluje

Umělá inteligence může vytvářet fascinující umělecká díla. Proč si také nezkusit vytvořit dílo na zakázku? Může vyzkoušet webový nástroj DreamStudio a naše tipy.Vykopněte hackery z počítače
Vykopněte hackery z počítače

Každý den jsou soukromí uživatelé počítačů skrze své stroje napadáni hackery, kteří se neustále snaží nabourat se do cizích účtů, Wi-Fi sítí i dat.


Výměna baterie smartphonu
Výměna baterie smartphonu

Ukážeme vám na příkladu iPhonu 8 krok za krokem, jak si můžete baterii vyměnit sami. A telefon zase vydrží jako zamlada.


Starší čísla


všechna čísla

doporučujeme


články odjinud