Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Technics EAH-AZ60M2EA – špičkový zvuk i design za zajímavou cenu

Michal Bareš 29.04.2024

Jedny z nejlepších TWS sluchátek nabízí za cenu okolo 5 000 Kč vyvážený mix bohaté výbavy, ukázkové ergonomie a hlavně špičkového zvuku. Navíc jsou kompaktní a lehká.

Kapitoly článku

Vylepšená řada špuntů Technics EAH-AZ60M2EA patří mezi zvukově nejlepší TWS sluchátka na trhu. Nabízí bohatou výbavu v podobě hned sedmi sad různě velkých násadek do ucha, perfektní ANC, podrobnou aplikaci s bohatými možnostmi nastavení, velmi slušnou výdrž na baterii, ochranu proti vodě a hlavně impozantní zvuk i přenos hlasu.

Výbava a výdrž

Dokovací krabička námi testovaných sluchátek má krásnou modrou barvu, příjemně drsnější povrch (neklouže a nevypadává z ruky) a ačkoliv je vyrobena z plastu kvalita zpracování i pevnost výborné. Líbily se nám příjemně kompaktní rozměry a hmotnost.

Samotné špunty vydrží na baterii okolo sedmi hodin, v krabičce se dají dobít cca třikrát, přičemž její kompletní dobití přes USB-C port zabere okolo tří hodin a během 15 minut se v prázdných špuntech zachytí energie na více než hodinu reprodukce. Sluchátka lze dobíjet i bezdrátově.

Jednou ze specialit TWS sluchátek Technics je možnost připojení zároveň až ke třem zařízením, takže můžete plynule přecházet mezi mobilem, tabletem a počítačem. V takovém případě ale nelze používat kodek LDAC.

Technics EAH-AZ60M2EA
V balení sluchátek Technics EAH-AZ60M2EA najdeme sedm párů různě velkých násadek do uší
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Technics EAH-AZ60M2EA
Technics EAH-AZ60M2EA
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Ukázková aplikace

Ovládání sluchátek je řešeno pomocí dotykových plošek reagujících na ťuknutí. V aplikaci Technics Audio Connect je možné přizpůsobit funkce samostatně pro každé sluchátko (přehrávání, posun mezi skladbami, hlasitost, asistent). Aplikace toho ale nabízí mnohem víc, počínaje pětipásmovým ekvalizérem s šesti přednastavenými režimy i možností vlastního nastavení, přes plynulou regulaci intenzity ambientního zvuku (od nuly až do 100 procent propustnosti) až po možnost vyhledání sluchátek, nastavení usínání, typu připojení i připojení ke dvěma zařízením zároveň až po možnost aktualizace firmwaru.

Kvalita reprodukce

Nejdůležitější je ale kvalita reprodukce, která je špičková a snese srovnání s nejlepšími. Zvuk 8mm měničů je dynamický, díky možnosti úpravy ekvalizéru si mohou vybrat jak milovníci basů, tak výšek nebo přirozeného hlasu.

Akustika je hodně prostorová, rozlišení nástrojů skvělé, hlasy decentně oddělené, zkrátka z hlediska kvality zvuku budou spokojeni i nejnáročnější posluchači.

Technics EAH-AZ60M2EA
Zdroj: Aplikace Technics Audio Connect
Technics EAH-AZ60M2EA
Aplikace Technics Audio Connect nabízí opravdu bohaté možnosti nastavení zvuku, ANC i ovládání sluchátek
Zdroj: Aplikace Technics Audio Connect

Intenzitu ANC lze téměř neuvěřitelně detailně regulovat a všemožně upravovat. V základním nastavení je velmi funkční a spolehlivě odruší jak hluk dopravního prostředku, tak kanceláře, přitom lze podrobně nastavit i intenzitu ambientních zvuků z okolí, případně priorizovat hlasy.

Ergonomie

Z hlediska ergonomie nemáme žádné výhrady, komu nevadí špunty dlouhodobě v uších, bude nadmíru spokojen. Bez obtíží je ale mohou používat i zastánci pecek, a to hlavně díky velkému výběru silikonových vložek, díky nimž sluchátka netlačí v uších. Uchycení v uších je pevné, nevypadávají ani při rychlejších pohybech. Běžci navíc ocení odolnost vůči dešti na úrovni IP4. Výborná je kvalita hovoru, díky osmi mikrofonům sluchátka skvěle potlačují například hluk větru.

Mohlo by vás zajímat

Technická data

Technics EAH-AZ60M2EA


Typ sluchátek True Wireless

Frekv. rozsah 20 - 40 000 Hz

Připojení BT 5.3, SBC, AAC, LDAC, Multipoint

Výbava ANC, USB-C, IPX4

Výdrž na baterii (sluchátka/stanice) 7 hodin / 24 hodin

Hmotnost (sluchátka / kolébka) 2x 7g / 58 gramů

Aplikace Technics Audio Connect (Android, iOS)

Cena cca 4 990 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud