Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Logitech G Pro Wireless – decentní, lehká a vysoce přesná myš i pro leváky

Michal Bareš 29.04.2024

Logitech G Pro Wireless nás zaujal extrémní přesností 25 600 DPI a nenápadným vzhledem. Špičkovou herní myš mohou používat praváci i leváci.

Kapitoly článku

Symetrické tělo, které padne do ruky jak pravákům, tak levákům má jen málo speciálních herních myší. Spolu s vysokou herní přesností a bohatou podporou operačních systémů je Logitech G Pro Wireless skvělou volbou pro různé skupiny uživatelů. Má ale i svá slabší místa, konkrétně pouze průměrnou výdrž baterie a chybějící podporu Bluetooth. Přepínač DPI na spodní straně myši znemožňuje rychlou změnu citlivosti. Myš je skvěle ovladatelná a lehká.

Extrémně vysoká citlivost a obouruká ergonomie

Logitech G Pro Wireless je vybaven vysoce přesným optickým senzorem s maximálním rozlišením 25 600 DPI a frekvencí odezvy 1 000 Hz, které zaručují mimořádně jemné ovládání a vysokou rychlost.

Logitech G Pro Wireless
Logitech G Pro Wireless
Zdroj: Chip

Se středními rozměry (125 x 64 x 40 mm) a hmotností pouhých 80 gramů padne myš doslova do každé ruky, ať už je levá, nebo pravá. Na rozdíl od většiny herních myší má Logitech naprosto nenápadný design. Pro připojení k počítači slouží přiložený USB dongle LightSpeed, který je nutné mít stále s sebou, protože Bluetooth myška nepodporuje. Skvělá zpráva je, že myš lze používat i po připojení k dodávanému 1,8m USB kabelu.

Během testu jsme oceňovali velmi pohodlný provoz, který při práci doprovází příjemný zvuk tlačítek a veskrze tichý chod. Skluz je prvotřídní a díky vysoké citlivosti snímače lze myš používat na různých površích, jako jsou sklo, dřevo, plast nebo látka.

Rolovací kolečko není programovatelné a rychlost DPI lze měnit pouze pomocí tlačítka na spodní straně myši. Tato konstrukce bohužel neumožňuje rychlou změnu DPI bez zvednutí myši z pracovního povrchu.

Logitech G Pro Wireless
Logitech G Pro Wireless
Zdroj: Chip

Bohaté softwarové možnosti

Logitech G Pro Wireless spolupracuje s volitelně instalovatelným programem Logitech G Hub, který umožňuje snadné přizpůsobení nastavení a funkcí. V aplikaci lze vytvářet makra, nastavovat funkce všech osmi programovatelných tlačítek, řídit RGB podsvícení loga a nastavení DPI. Program je kompatibilní se systémy Windows, macOS a ChromeOS.

Týdenní výdrž a bezdrátové dobíjení

Maximální výdrž baterie se pohybuje okolo 60 hodin, což stačí na přibližně týden intenzivního používání. Pokud ale na myši aktivujete RGB podsvícení loga, sníží se výdrž ještě o čtvrtinu. Prakticky i tak to znamená týden práce na jedno nabití, ovšem dobíjet myšku každé pondělí ráno nás po čase trochu unavovalo.

Kromě klasického dobíjení pomocí kabelu myš podporuje i bezdrátové nabíjení, ovšem pouze v kombinaci s dokoupitelnou podložkou (cca 2 600 Kč). Nejlepší zpráva tak je, že myšku lze dobíjet za provozu pomocí kabelu, který je v ceně v balení.

Technická data

Logitech G Pro Wireless


Připojení bezdrátové

Počet tlačítek 6 + rolovací kolečko

Snímač / citlivost Optický Hero 25K / max. 25 600 dpi

Rozměry a hmotnost 125 x 64 x 40 mm / 80 g

Cena 3 449 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud