Obecně lze říci, že požadavky na hardware s každým novým systémem mírně rostou, konkrétní údaje se však vždy objeví až těsně před zveřejněním finální verze. Leccos mohou napovědět „beta-verze“, u nich jsou ale zádrhelem chybějící ovladače.
Jedním z řešení těchto „otázek“ tak může být návštěva stránky Microsoftu (https://www.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/en-US/CompatCenter/Home), kde najdete všechny důležité informace (bohužel jen v angličtině) o přechodu na Windows 8. V levé části okna si můžete v „Katalogu produktů“ vybírat programy či zařízení a snadno a rychle zjistit, zda vám v nových Windows budou fungovat, či nikoliv.
U některých přístrojů také najdete tipy a rady, které vám pomohou zařízení zprovoznit ve Windows 8, obvykle nechybí ani přímý odkaz na web výrobce. S Microsoftem na tomto webu spolupracuje i poměrně široká skupina uživatelů, která zde sděluje své praktické zkušenosti s kompatibilitou. U některých zařízení tak paradoxně můžete například najít informaci, že teoreticky kompatibilní tiskárna fungovala ve Windows 8 jen třem uživatelům ze šesti. Obecně lze říci, že s novým operačním systémem funguje bez problémů především jednodušší software, starší systémové a bezpečnostní nástroje mívají problémů více.
Své zkušenosti s kompatibilitou programů a hardwaru zde můžete světu sdělit i vy – stačí se jen pomocí Windows Live ID zaregistrovat.

Koupit časopis Chip
Chip je možné číst v tištěné nebo v digitální podobě na mobilech, tabletech a počítačích.