Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konkurence pro Chrome a spol? Ecosie představila svůj vlastní ekologický prohlížeč

Pavel Trousil 23.04.2024
Zdroj: Ecosia blog

Konkurence pro Chrome a spol? Ecosie představila svůj vlastní ekologický prohlížeč

Sociální projekt Ecosia, známý svým ekologickým vyhledávačem, rozšiřuje své portfolio. Jak se můžete dočíst na "blogu Ecosia", společnost nyní uvedla na trh „udržitelný vyhledávač“. Cílem je umožnit uživatelům surfovat po internetu ekologicky šetrným způsobem a podpořit vizi společnosti Ecosia o ekologizaci internetu. Prohlížeč, který chrání životní prostředí a zároveň optimalizuje uživatelské prostředí, slibuje přispět k ochraně klimatu.

Ecosia
Podle Ecosie jde o nejekologičtější prohlížeč na Zemi. Pouhým prohlížením, nakupováním a vyhledáváním může podle Ecosie uživatel vyrábět čistou energii a sázet stromy v místech s vysokou biodiverzitou po celém světě.
Zdroj: Ecosia blog

Prohlížeč je založen na open source projektech, jako je Chromium, a nabízí funkce, které uživatelům zaručují šetrné surfování. Patří mezi ně symbol zeleného listu jako indikátor ekologických výsledků vyhledávání a systém hodnocení na základě ochrany klimatu. K dispozici je také partnerství s internetovými obchody, které podporují udržitelné nakupování.

Mohlo by vás zajímat

Prohlížeč Ecosia je vybaven vestavěným blokátorem reklam, který zrychluje načítání webových stránek a pomáhá šetřit energii a snižuje objem přenesených dat. Tímto způsobem přispívá nejen k ochraně životního prostředí, ale také podporuje ochranu soukromí uživatelů.

Ecosia využívá příjmy z reklam na financování ekologických projektů, jako je výsadba stromů a výstavba solárních elektráren v Německu. Společnost uvádí, že již nyní vyrábí dvakrát více obnovitelné energie, než kolik spotřebují vyhledávací dotazy na Ecosii.

Zdroj: Ecosia
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud