Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Legendární Bulánci znovu potřebují vaši pomoc: hra je stále v předběžném přístupu

Jakub Fišer 26.04.2023

Ikonickou českou arkádovku Bulánci asi netřeba představovat. Vloni dorazil do předběžného přístupu po obrovském úspěchu na Startovači druhý díl. Vývoj her je ale extrémně drahá záležitost a studio znovu potřebuje pomoc komunity.

Kapitoly článku

V oficiální tiskové zprávě vývojáři ze studia SleepTeam oznámili několik novinek. Jednou z nich jsou nové placené dodatkové balíčky na Steamu, díky kterým mohou fanoušci získat přístup k soundtracku a tapetám.

Bulánci 2.0

Balíček Soundtrack Pack vyjde na 4 eura (asi 95 korun) a obsahuje 8 skladeb s celkovou stopáží asi 22 minut. Na jeho tvorbě se podílela česká kapela Midi Lidi a hudebníci Karel Antonín a David Solař.

Druhý balíček, tentokrát Wallpaper Pack, nabízí 11 tapet pro váš počítač a 7 pro váš mobilní telefon. Jeho cena je poloviční, tedy 2 eura (asi 50 korun) a vývojáři slibují, že hráči s tímto balíčkem budou mít rovnou k dispozici i jakékoliv další oficiální tapety. To stejné mimochodem platí pro Soundtrack Pack.

| Zdroj: Indian – Pořad o hrách / YouTube

Právě dvěma novými podpůrnými balíčky chtějí vývojáři ze SleepTeam finančně „dokrmit“ vývoj nových Bulánků. „Vývoj her není v dnešní době levnou záležitostí. Bulánci sice na Startovači slavili nevídaný úspěch, ale jak už bylo v minulosti opakovaně řečeno, většina získaných financí byla použita na fyzické odměny pro podporovatele,“ zmiňují tvůrci v tiskové zprávě. Na portále Startovač tehdy vybrali 7,3 milionu korun.

Multiplayer za humny

Bulánci se aktuálně stále nachází v předběžném přístupu. Na platformě Steam si je tedy můžete pořídit, titul však není dokončen a vývojáři na něm stále pracují. V tiskové zprávě však zmínili i to, na co se mohou těšit fanoušci do budoucna:

„Vydání multiplayeru je blíž než kdy dřív. Vývojáři ze SleepTeamu sice zatím konkrétní datum neupřesnili, ale v pátek 28. 4. proběhne poslední velké veřejné testování, po němž už nebude příchodu multiplayeru nic bránit.“

Zdroj: Tisková zpráva SleepTeam


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud