Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Lenovo Legion Go: přenosná konzole už stojí víc peněz než solidní počítač

Jakub Fišer 04.09.2023
Zdroj: Lenovo / Legion Go press kit

Čínská společnost Lenovo odhalila svého zástupce konzolí pro cestování. Handheld se jmenuje Legion Go, spadá tedy do herní řady produktů Lenovo, a nabízí poměrně solidní výbavu. Svou cenou ale převyšuje klasické neherní počítače. Bude o novinku zájem?

Kapitoly článku

Handheld Legion Go

Legion Go vypadá jako klasický handheld už od dob PlayStation Portable, velký 8,8″ LCD panel tedy z obou stran obtékají panely s ovládacími prvky. Vlevo se nachází páčka a směrový kříž (d-pad), vpravo další páčka a k tomu čtyři funkční tlačítka (A, B, X, Y). Rukojeti navíc disponují dalšími tlačítky, nechybí ani triggery.

Samotná dotyková obrazovka nabízí ve výchozím režimu rozlišení až Quad HD+ a obnovovací frekvenci až 144 Hz. Rozlišení i plynulost obrazu však umí chytře přepínat v závislosti na tom, co na obrazovce běží. Strany s ovládacími prvky lze od obrazovky oddělit a používat je také separátně. Trochu tak Legion Go připomíná Nintendo Switch, funkce odpojených ovladačů však nejsou shodné.

Co výkon, protože ten je u podobného zařízení tím hlavním? Lenovo Legion Go je vybaven procesorem AMD Ryzen Z1 Extreme s grafikou AMD RNDA a technologií chytré správy napájení. Funguje na operačním systému Windows 11 a přináší výjimečný grafický výkon schopný konkurovat konvenčním konzolím. Uvnitř zařízení je pak ještě 16GB RAM typu LPDDR5X a 1TB SSD úložiště. Hardwarová výbava je tedy opravdu solidní.

Zdroj: Lenovo Legion / YouTube

Baterie s kapacitou 49,2 Wh je rovněž nad úrovní konkurence, kterou tvoří vlastně jenom Steam Deck a Asus ROG Ally (oba 40 Wh). Lenovo údajně přibalilo i rychlonabíjení, díky kterému se výdrž zařízení doplní na 70 % za půl hodiny na nabíječce.

Chytré brýle pro skutečné hráče

Aby toho nebylo málo, Lenovo k handheldu připravilo také speciální chytré brýle Legion Glasses. Jde o přenositelný monitor v podobě brýlí s mikro-OLED displejem. Legion Go díky tomu nabízí široké možnosti používání: hrát můžete na displeji, na velkém monitoru či televizi, popřípadě na brýlích. Legion Glasses mají Full HD rozlišení a 60 Hz na každém oku.

Chytré brýle Lenovo Legion Glasses
Chytré brýle Lenovo Legion Glasses
Zdroj: Lenovo / Legion Glasses press kit

Cena a dostupnost

Samotný handheld vstupuje na český trh v říjnu letošního roku, a to za cenu 18 999 Kč včetně DPH. Stojí tedy zhruba jako Asus ROG Ally, ale také o pár tisíc více než Steam Deck. Pokud budete chtít přihodit k nákupu také brýle Legion Glasses, připravte si dalších 11 999 Kč. Ty však budou dostupné až v prosinci.

Pro někoho může být zarážející cena vzhledem k tomu, že Legion Go je pouze přenosná konzole s Windows, zatímco za cenu 15 tisíc korun už seženete velmi solidní počítač na kancelářskou práci, ale vlastně i na občasné hraní.

Zdroj: Lenovo, tisková zpráva


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud