Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Loewe představil jako první individuální personalizaci zvuku televizorů

redakce 19.10.2018

Osobní personalizace reprodukce zvuku zlepší televizním divákům srozumitelnost dialogů a prokreslenost celého zvukového podání na základě individuálních sluchových vlastností jednotlivce.

Díky tomu lze sledovat vysílání při nižší hlasitosti a užít si zvukový doprovod lépe než dřív.

Německý výrobce televizorů Loewe představil jako první na světě individuální personalizaci zvuku implementovanou do televizorů. Tato technologie, která byla do nynějška dostupná pouze ve spojení se sluchátky, byla pro použití s reproduktory vyvinuta ve spolupráci s mezinárodním lídrem v oblasti zvukové personalizace, společností Mimi Hearing Technologies. Pomocí kombinovaných technologií umí nyní televizory Loewe se softwarem Mimi Defined přizpůsobit reprodukci individuálnímu sluchu jednotlivce. Hudbu, filmy i dokumentární pořady si mohou posluchači nyní vychutnat s lepší srozumitelností a prokresleností zvuku. Po individuální kalibraci lze tuto funkci spustit jednoduše stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači.

Jak to funguje

V první řadě je třeba vytvořit individuální sluchový profil posluchače. Profil lze zvolit buď paušálně na základě věku posluchače (využívá průměrný sluchový profil daného věku), nebo využít digitální sluchový test aplikace Mimi. Při něm se testují sluchové schopnosti konkrétního posluchače s ohledem na frekvenční spektrum. Z výsledků je poté vytvořen s využitím Mimi Defined individuální profil optimalizace reprodukce pro daného uživatele. Aby bylo dosaženo optimálního podání, je intenzita jednotlivých frekvencí přesně přizpůsobena specifickým vlastnostem sluchu. Technologie Mimi Defined poté při sledování televizního vysílání nebo filmu z libovolného zdroje analyzuje v reálném čase zvukovou stopu a přizpůsobuje ji individuální citlivosti sluchu diváka. Mimo jiné zesiluje ta pásma, ve kterých má uživatel sluchový propad. Technologie Mimi Defined umožňuje dosáhnout perfektní kombinace obrazové a zvukové kvality a televizory Loewe stanovují nový standard ve vývoji zvukových technologií a zlepšování kvality zvuku.

Dostupnost Mimi Defined v televizorech Loewe

Technologie zvukové personalizace Mimi Defined je nyní dostupná spolu se softwarem verze 5.xx všem uživatelům televizorů Loewe od modelového roku 2017, kromě bild 1 do úhlopříčky 40 palců včetně. Tato funkce je zpoplatněna částkou 2600 Kč. V nejbližší době bude aktivace Mimi Defined ve standartní výbavě u nově vyrobených televizorů již z výroby. V uživatelském rozhraní televizorů Loewe (Loewe OS) v nabídce nastavení zvuku lze po instalaci Mimi Defined zapnout či vypnout a individuální zvukový profil lze jednoduše aktivovat pomocí stisku tlačítka na dálkovém ovládači.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud