Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Malý domácí společník Zenbo

Pavel Trousil 02.06.2016

Asus Zenbo je domácí robot určený pro zábavu nebo pomoc v rodině. Dokáže se nezávisle pohybovat a rozumí hlasovým příkazům. 

Společnost Asus představila na výstavě Computex 2016 malého domácího robota Zenbo. Zastane například roli asistenta seniora, kterému aktivně připomene důležité informace (lékařské prohlídky, braní léků podle rozvrhu nebo jakékoli jiné události), dokáže monitorovat pády člověka a upozorní ně další členy rodiny notifikací ve smartphonu. Pomocí vestavěné kamery pak mohou příbuzní vizuálně seniora zkontrolovat a zajistit odpovídající pomoc.

Zenbo dokáže na základě hlasových příkazů provádět videohovory, využívat sociální sítě, nakupovat a streamovat filmy. Může být i společníkem dětí a učit je pomocí interaktivních příběhů nebo her.  Díky stereo reproduktorům umí přehrávat i hudbu a tancovat. Další co zvládne je ovládání chytrých spotřebičů v domácnosti, jako jsou světla, televizory nebo klimatizace. Tento malý robot pomůže i v kuchyni – dokáže číst recepty, sloužit jako časovač. Když není v domácnosti nikdo přítomen, Zenbo zastane funkci dálkově ovládané kamery, která je přístupná přes chytrý telefon. Asus zpřístupnil vývojářský program pro evoluci robotického ekosystému, který vylepší funkčnost robota.  Zájemci najdou více informací na webu zenbo.asus.com.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud