Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Máte Samsung? Přestaňte při focení cvakat

Michal Bareš 09.07.2024
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Vadí vám hlasitý zvuk závěrky fotoaparátu u telefonů Samsung? Vypínač chybí, ale problém můžete sami snadno vyřešit.

U telefonů Samsung už několik let nejde snadno vypnout hlasitý zvuk cvaknutí závěrky fotoaparátu. Důvodem je pravděpodobně ochrana soukromí okolních lidí, kteří díky hlasitému cvaknutí ví, že je někdo fotografuje, ale majitel telefonu by měl mít možnost si hlasitost závěrky fotoaparátu řídit sám.

Pokud totiž fotografujete například při dětském představení nebo v kostele, je cvakání závěrky nejen otravné, ale vyloženě neslušné. Samozřejmě existuje možnost kompletně ztišit systémové zvuky telefonu, ale ty zase po fotografování musíte zapnout, jinak neuslyšíte  oznámení z telefonu.

Postup ztišení závěrky fotoaparátu
Zdroj: Nastavení telefonu Samsung

Mnohem lepší je snadno vytvořit rutinu, která po zapnutí fotoaparátu automaticky systémové zvuky ztiší a jakmile fotoaparát zavřete nebo spustíte jiné okno, zase systémové zvuky automaticky zapne.

Postup je jednoduchý, v Nastavení telefonu zvolte položku Režimy a rutiny, vpravo dole pak zvolte list Rutiny. Ťukněte na symbol “+” a v řádku Pokud zvolte položku “Aplikace spuštěna”. V seznamu aplikací pak vyberte “Fotoaparát” a potvrďte volbu stisknutím “OK”.

Postup ztišení závěrky fotoaparátu telefonu Samsung
Zdroj: Nastavení telefonu Samsung

Nyní přejděte do položky “Potom” a zde vyberte “Zvuky a vibrace” a “Zvukový režim a hlasitost”. Zde stáhněte hlasitost položky Systém na 0 % a potvrďte volbou “Hotovo”. Nyní už stačí jen rutinu uložit a pojmenovat.

Vytvořená rutina se automaticky aktivuje po každém spuštění aplikace Fotoaparát a po jejím zavření opět přepne systémové zvuky na původní hlasitost.
 

Postup ztišení závěrky fotoaparátu
Zdroj: Nastavení telefonu Samsung

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme