Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mechanická klávesnice s RGB LED podsvícením

Pavel Trousil 12.12.2016

Asus uvedl na trh dvojici herních mechanických klávesnic z řady Republic of Gamers. ROG Claymore je vůbec první mechanickou herní klávesnicí s RGB LED podsvícením a odnímatelnou numerickou klávesnicí. ROG Claymore Core je TKL klávesnice nabízená bez numerického bloku.

Klávesnice pro hráče mají odolnou hliníkovou povrchovou úpravu s designovými detaily inspirovanými motivy mayské kultury. ROG Claymore je první mechanickou RGB klávesnicí s odnímatelnou numerickou částí. Odnímatelný numerický blok se připojuje k hlavní klávesnici zprava nebo zleva nebo lze odpojit zcela, aby nepřekážel. Umístění vlevo bude lépe plnit funkci programovatelných tlačítek při MMO hrách, zatímco vpravo odpovídá tradičnímu umístění. ROG Claymore Core je kompaktní TKL mechanická klávesnice, která neobsahuje numerickou část.

rog-claymore-2d-nahled

ROG Claymore

Obě klávesnice využívají spínače Cherry MX RGB, které poskytují přesnou a rychlou odezvu a mají životnost až 50 milionů úhozů. Každá klávesa má individuálně nastavitelné podsvícení a je programovatelná. Technologie Anti-Ghosting umožňuje současné stisknutí neomezeného množství kláves. Díky podpoře technologie N-Key Rollover (NKRO) klávesnice zaznamenají všechny úhozy, nehledě na to, kolik kláves je stisknuto současně. Hráči ocení i okamžitý záznam maker a devět předdefinovaných světelných Aura efektů.

rog-claymore-core-3d-2-red-color-nahled

Obě klávesnice obsahují interní paměť, na níž lze nastavíte až šest uživatelských profilů (pět vlastních a jeden přednastavený). Intuitivní aplikace ROG Armoury vám umožní nastavit funkci jednotlivých kláves, osvětlení a maker. Zároveň jsou k dispozici různá statistická data – například počet úhozů během hry atd. Model ROG Claymore Core se prodává za 4299 Kč a klávesnice ROG Claymore stojí 5899 Kč.

Technické parametry

 

ROG Claymore

ROG Claymore Core

Klávesové přepínače

Cherry MX RGB

(černý, modrý, červený, hnědý)

Cherry MX RGB

(černý, modrý, červený, hnědý)

Rozhraní

USB 2.0

USB 2.0

Podsvícení

Aura RGB LED

Aura RGB LED

Anti-Ghosting

Současné stisknutí neomezeného počtu kláves

Současné stisknutí neomezeného počtu kláves

Frekvence

1000 Hz

1000 Hz

Makro tlačítka

Všechny klávesy programovatelné

Všechny klávesy programovatelné

Záznam maker

Podpora okamžitého záznamu maker

Podpora okamžitého záznamu maker

Kabel

1,8m pletené vlákno

1,8m pletené vlákno

Rozměry

450 x 145 x 45 mm

360 x 145 x 45 mm

Hmotnost

943 g (bez kabelu)

770 g (bez kabelu)

Podporované operační systémy

Windows 10, Windows 8.1, Windows 7

Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud