Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft chce zcela změnit koncept: jeho nový androidový telefon dostane dlouho očekávanou funkci

Jiří Palyza 12.01.2023

Podle nejnovějších informací v Redmondu opouštějí předchozí koncept vlastního smartphonu se systémem Android, Surface Duo. Navíc by fanoušky mohla potěšit změna, která se chystá pro verzi 3.

Surface Duo a Duo 2 jsou zajímavá androidová zařízení od Microsoftu. Ambice tvůrců byla nabídnout zákazníkům něco víc než jen chytrý telefon. Zařízení se skládají ze dvou displejů, které jsou spojeny kloubem. Surface Duo tak působí trochu jako kombinace chytrého telefonu, tabletu a mini notebooku.

Už v souvislosti s první verzí se ale ozvaly kritické hlasy, které zpochybňovaly koncept dvou displejů a požadovaly ohebný displej – jinými slovy zařízení podobné Samsungu Galaxy Fold.

Důvodů, proč se svého času designéři nerozhodli pro skládací ohebný displej, mohlo být hned několik. Mimo jiné mohlo jít i o to, že technologie byla teprve v plenkách a také docela drahá. Její průkopník Samsung se při jejím zavádění potýkal s problémy a objevovaly se i poruchy. Od té doby se ale mnohé změnilo a technologie vyspěla.

vivo

Nový koncept skládacího androidového smartphonu Microsoftu by se měl velmi podobat řešení Vivo X Fold. Surface Duo 3 by měl také dostat třetí displej na zadní straně těla. | Zdroj: Vivo

Podle informací, které se začínají objevovat na internetu, se Microsoft také chce rozloučit s technologií skládacích oddělených displejů a vsadit na koncept ohebného displeje. Vnitřní skládací obrazovka by měla být podpořena konstrukcí se 180stupňovým pantem.

Kromě toho by se za zadní straně zařízení měl objevit třetí displej. Mimochodem jde o rozšíření, po kterém volalo nemálo uživatelů už dříve a postrádali jej. Pro rychlou kontrolu různých oznámení a zpráv doposud musí zařízení Duo otevřít.

O technických detailech plánovaného zařízení se zatím neví více, ani o termínu, kdy by jej Microsoft chtěl uvést na trh. Každopádně koncept by měl být velmi podobný jako například u zařízení Vivo X Fold a Honor Magic Vs.

Zajímavé je, že nový koncept údajně vznikl až poté, kdy Microsoft dokončil design se dvěma oddělenými obrazovkami i pro Surface Duo 3. Ten se měl prodávat už na konci roku 2023 jako pokračovatel současného modelu se změnou formátu displeje, bezdrátovým nabíjením a dalšími vylepšeními.

Celkově jsou tedy plány Microsoftu v oblasti androidových zařízení významné a prozatím to vypadá, že se v Redmondu rozhodli i nadále dodávat vlastní hardware i software pro Android.

Zdroj: Windows Central


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud