Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft představil počítač pro budoucnost: Surface Studio 2+ však stojí skoro 140 tisíc korun

Jakub Fišer 12.10.2022

Americký gigant Microsoft pořádal ze svého domovského Redmondu tiskovou konferenci, v rámci které představil trojici nových počítačů Surface. Nejvíce z nich vyčnívá model Studio 2+, který nabízí třeba obrovský dotykový displej.

Kapitoly článku

Nový Surface Studio s číslovkou 2+ přichází čtyři roky po představení původní “Dvojky”. Pokud je Surface Studio pro vás novinka, jde v zásadě o chytrý displej, počítač All-in-One a tablet pro kreativce v jednom, který můžete ovládat myší a klávesnicí, nebo dotykovým perem.

Microsoft Surface Studio 2+

Novinka přichází s 28″ PixelSense displejem s rozlišením 4500 × 3000 pixelů (jemnost 193 ppi), poměrem stran 3:2 a 60Hz obnovovací frekvencí. Dovnitř velkého displeje výrobce schoval procesor Intel Core i7-11370H, grafickou kartu Nvidia GeForce RTX 3060 a 32 GB paměti DDR4 RAM či 1TB úložiště pro data uživatele.

Z další výbavy zaujme 3,5mm audiojack, gigabitový Ethernet, dvakrát USB-A 3.1, třikrát USB-C 4.0, dále třeba Wi-Fi 6E nebo Bluetooth 5.1 a Full HD kamera schovaná nad displejem, kterou využijete při videohovorech. Operačním systémem je – dle očekávání – Windows 11 Pro.

| Zdroj: CNET Highlights / YouTube kanál

Cena a dostupnost

Nejpalčivějším tématem u nového Surface Studio 2+ je cena. Prodáván bude od 25. října 2022 na vybraných trzích pouze v jedné konfiguraci, v Evropě pak dokonce až v průběhu listopadu. A to za  extrémně sebevědomou cenu 5589 eur, tedy 137 tisíc korun včetně DPH.

To už je opravdu hodně peněz za stroj s výbavou velmi podobnou tomu z před čtyř let. Pro zájemce by měl být do konce roku připraven ještě model bez veškerého příslušenství (myš, klávesnice, stylus) a to za 4299 dolarů, tedy asi 130 tisíc korun včetně DPH.

Zdroj: Microsoft, Notebookcheck


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud