Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Moderní datová centra

Pavel Trousil 10.11.2018

Stále rostoucí zájem o cloudové služby, hyperkonvergovaná infrastruktura nebo softwarově definovaná úložiště - to je jen několik z řady významných faktorů, které modelují aktuální tvář datových center. Jak vypadá skutečně efektivní datové centrum, jak datacentra budovat, spravovat a využívat co nejlépe?

Odpovědi i na tyto otázky bude hledat již pátý ročník konference Datová centra pro business, která se koná 22.11.2018 v pražském Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí. Dozvíte se také, jaké novinky a trendy dnes zásadně ovlivňují návrh, budování a využívání datových center a jak jejich využívání zapadá do firemní ICT a cloudové strategie a to, na co se při návrhu, provozu i využívání datových center soustředit.

Analytici společnosti IDC předpovídají, že do roku 2021 bude kritická infrastruktura poloviny podnikových datových center fungovat autonomně a využitá autonomních informačních technologií v okrajových lokacích bude vzhledem k nárokům takzvané digitální transformace, kterou řada firem prochází, ještě vyšší.  I nadále pak bude zřejmě pokračovat trend přesunu výpočetní i úložné kapacity do největších datových center poskytovatelů služeb, zatímco menší datová centra firem, jejichž hlavní byznys se datacenter netýká, budou redukována. Co přesně se tedy bude dít uvnitř datových center? A proč?

Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejvýznamnější trendy v oblasti datových center, Jak vypadá nejnovější a nejefektivnější datové centrum v ČR, Horké novinky v oblasti storage, serverů, procesorů a SSD, Softwarově definovaná úložiště dat, Hyperkonvergovaná infrastruktura v praxi nebo Jak bezpečně zlikvidovat nepotřebná data. Více informací o konferenci na webu: konference.businessit.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud