Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Monitor Agon s AMD Radeon FreeSync 2

Pavel Trousil 18.04.2018

Herní monitor AOC Agon AG322QC4 má zakřivený 31,5“ VA panel s QHD rozlišením a podporuje technologii VESA DisplayHDR 400. Obnovovací frekvence je 144 Hz a doba odezvy 4 ms v kombinaci s podporou Radeon FreeSync 2 zaručuje obraz bez trhání.

Nový model AG322QC4 přichází na trh s moderními zobrazovacími technologiemi VESA Display HDR 400 a Radeon FreeSync 2 od AMD, které zajišťují živý obraz a hladký průběh hraní. Specifikace VESA HDR400 zaručují maximální jas na úrovni 400 cd/m², vylepšené podání černé barvy, širší barevný gamut a hlubší barvy pro zobrazení High Dynamic Range (HDR) obrazu.

Monitor je vybaven technologií AMD FreeSync 2, která je evolucí předchozí technologie FreeSync. FreeSync 2 klade vyšší nároky na monitory (například povinná podpora Low Frame Compensation - LFC, dostatečný barevný rozsah) a HDR podporu s nižší latencí než běžné HDR monitory.

31,5“ VA panel monitoru má zakřivení 1800R. Uživatel tak má pocit hlubokého ponoření do děje na monitoru. Na zakřiveném monitoru mají oči uživatele, více či méně stejnou vzdálenost ke každému rohu monitoru v téměř pravém úhlu, což minimalizuje zkreslení obrazu, posun v barvách nebo kontrastu, způsobený pohledem z ostrého úhlu. Rozlišení displeje je 2560x 1440 bodů.

V Tzv. Game módu si hráči mohou nastavit monitor dle svých preferencí pro jednotlivé hry (FPS, závody nebo RTS), nebo si vytvoří kompletně své nastavení pro maximální odezvu a jasný obraz. S přiloženým dálkovým ovládáním pak mohou uživatelé jednotlivé nastavení přepínat. AOC ErgoBase stojan umožňuje nastavit výšku, náklon i natočení monitoru. Hráči můžou přímo do monitoru připojit svá sluchátka s mikrofonem, a když je nepoužívají, mohou je pověsit na zabudovaný držák. Praktičnost modelu AG322QC4 doplňují 2 USB 3.0 porty. Na spodní straně a zádech monitoru jsou zabudované LED diody, u kterých si může uživatel zvolit podsvícení zelenou, modrou nebo červenou barvou ve třech intenzitách. Monitor se začne prodávat v červnu za doporučenou koncovou cenu 15 029 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud