Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Na kybernetické hrozby nevěří každý pátý Čech

redakce 05.11.2014

Téměř pětina (konkrétně 19 %) českých uživatelů nevěří, že jsou kybernetické hrozby reálné.

Vyplývá to z celosvětového průzkumu Kaspersky Lab a B2B International mezi více než jedenácti tisíci uživateli ve 23 zemích včetně Česka. Uvedení respondenti odpověděli, že vážnost hrozeb přehánějí samotné společnosti zabývající se internetovou bezpečností. Pro srovnání – celoevropský podíl uživatelů pochybujících o hrozbách byl v průzkumu 12 %.

Češi jsou vůči hrozbám obzvlášť skeptičtí. To, že by mohli být cílem kybernetických zločinců, si myslí jen 9 % dotázaných Čechů, evropský průměr byl přitom 22 %. Více než dvě pětiny (42 %) českých uživatelů se podle průzkumu neobávají, že by jejich online účty mohly být napadeny, nebo o takové možnosti dokonce nepřemýšlejí. 43 % respondentů v Česku si neuvědomuje nebo se neobává finančních ztrát z takového útoku. Peněžní ujmu kvůli malwaru přitom zaznamenalo 21 % všech účastníků průzkumu.

35 % dotázaných v Česku si není vědomo, že veřejné Wi-Fi sítě představují riziko, protože se na ně můžou kybernetičtí zločinci napojit a sledovat provoz. Jen 21 % si tuto hrozbu uvědomuje, ale nepřikládá jí velkou váhu. 61 % Čechů v průzkumu veřejné sítě využívá a 17 % při připojení k nim zadává na webových stránkách osobní či přihlašovací údaje.

Kompletní studii najdete zde.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme