Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Na PC skříni záleží

redakce 11.07.2019

Kvalitní počítačová skříň je definována svými vlastnostmi, jako jsou pevná konstrukce, dostatečný vnitřní prostor, uspořádání kabelů, funkčnost ale také atraktivní vzhled. Skříň Genesis Irid 400 RGB všechny tyto vlastnosti úspěšně spojuje.

Samotná skříň je vybavena ARGB podsvícením. Čtyři ventilátory s funkcí PWM a LED pásek na čelním panelu se ovládají pomocí Wi-Fi dálkového ovladače. Pokud k výčtu předností této skříně přidáme čelní a boční panel z tvrzeného skla, stylový černý design, snadnou instalaci pevných disků bez použitý speciálních nástrojů a promyšlené vnitřní uspořádání získáme kompletní produkt, který splní vysoké nároky uživatele.

Skříň Genesis Irid 400 RGB je vybavena čtyřmi kvalitními ventilátory s ARGB podsvícením, které je ovládáno přes rozbočovač ventilátorů. Díky tomu mají uživatelé plnou kontrolu nad rychlostí ventilátorů ale také nad jejich podsvícením. Komunikace probíhá dálkově nebo přímo ovládacími tlačítky na rozbočovači. Dálkové ovládání je bezdrátové, využívající Wi-Fi, a je efektivnější než infračervené ovládání. Rozbočovač ventilátorů je kompatibilní se základními deskami vybavenými 3pinovými 5V ARGB konektory (Asus, Asrock, Gigabyte a MSI). Navíc má ovladač PWM konektor, který po připojení k základní desce, umožňuje ovládání ventilátorů přes BIOS a také automatické nastavení podle teploty přiřazených komponent.

Dobrá počítačová skříň musí zajistit dostatečný a bezproblémový průtok vzduchu. Nikdo nechce, aby se špičkové komponenty uvnitř skříně příliš zahřívaly. Pokud zvolíme uzavřený přední panel skříně, může být zajištění průtoku vzduchu problémem. Skříň Genesis Irid 400 RGB však dokáže spojit oba požadavky. Dostatečný průtok vzduchu i atraktivní provedení čelního panelu. Mezi předním panelem a ventilátory ponechává dostatek prostoru. Vzduch se nasává bočním panelem přes vzduchový filtr. Pokud je potřeba, skříň může být dodatečně osazena dalšími ventilátory (120 nebo 140 mm). Navíc je ve skříni dostatek prostoru pro instalaci vodního chlazení v přední části skříně, a to až do velikosti 280 mm.

Konstrukce skříně využívá vysoce kvalitní SPCC ocel o tloušťce 0,7 mm s kompletní povrchovou úpravou. Díky tomu je odolná, stabilní a pevná a může sloužit mnoho let. Při konstruování skříně se věnovala vysoká pozornost systému vedení připojovacích kabelů tak, aby nedošlo k jejich poškození.

Prostorný interiér skříně a moderní konstrukce umožňují snadnou a rychlou instalaci počítačových komponent. Pevné disky lze instalovat jednoduše, bez použití speciálních nástrojů, do předinstalovaných rámečků. Samozřejmostí jsou vzduchové filtry, které chrání komponenty před prachem. Jsou umístěny na spodním, horním a předním panelu. Skříň Genesis Irid 400 RGB je propracovaná do detailů a přináší kvalitní produkt za dostupnou cenu.

PC skříň Genesis Irid 400 RGB je dostupná za doporučenou koncovou cenu 1967 Kč včetně DPH.

Specifikace

• Typ skříně: Midi Tower

• Formát základní desky: ATX, Micro ATX, Mini ITX

• Počet rozšiřujících slotů: 7

• Pozice pro ventilátory: Horní 2 × 120/140 mm, čelní 3 × 120 mm nebo 2 × 140 mm, zadní 1 × 120/140 mm

• Počet předinstalovaných ventilátorů: 4 (čelní 3 × 120 mm ARGB, zadní 1 × 120 mm)

• Max. výška chladiče CPU: 180 mm

• Max. délka grafické karty: 395 mm

• Výška skříně: 469 mm

• Šířka skříně: 216 mm

• Hloubka skříně: 450 mm

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud