Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Na trh se vrací značka Consul v podobě tabletu

redakce 19.12.2011

Limitovaná edice tabletu Emgeton Consul One a multimediálního přehrávače Emgeton M1 vstupují na předvánoční trh. V rámci oslav 60 let značky Emgeton se připravují další produkty.

Kapitoly článku

Společnost Bell Technology, dodavatel domácí elektroniky Emgeton a distributor dalších značek spotřební elektroniky, uvádí u příležitosti 60 let výročí založení značky Emgeton nový kapesní přehrávač multimediálních souborů Emgeton M1 a oživuje značku Consul v podobě limitované edice tabletu Emgeton Consul One s operačním systémem Android.
Consul poprvé spatřil světlo světa v šedesátých letech minulého století – v roce 1957, kdy se začal prodávat první psací stroj. Hned v dalším roce odstartovala výroba těchto psacích strojů s průměrnou roční produkcí 40 tisíc kusů. V roce 1964 byla zahájena výroba elektrických psacích strojů Consul.
Během dalších let se značka Consul přesunula do oblasti počítačů – první 8bitový počítač Consul vzniknul v devadesátých letech minulého století. CONSUL 2715 se skládal z vlastního počítače, klávesnice, jednotky obsahující monitor (24 řádků po 80 znacích) a 3 x 8" FDD s oboustranným záznamem až 1,2 MB na disk. Vše bylo instalováno do speciálního stolu vyráběného pro tento účel a příkon celé sestavy byl 300 VA.
Nástupcem tohoto modelu byl Consul 2717 (vyráběný v letech 1989 až 1990), který podle místa výroby (Zbrojovka Brno) získal lidovou přezdívku „Zbrojováček“. Tento 8bitový počítač s 2MHz procesorem, 32 KB RAM a monitorem (grafika 288 x 256 bodu, text 25 řádků x 48 sloupců) v jednom celku vážil 8 kg a byl klonem počítače Tesla PMD 85-2. Jeho 2kg externí klávesnice obsahovala i malý reproduktor. Počítače Consul 2717 se nejčastěji používaly v síti, v níž jich mohlo být maximálně 64. K počítači se dodávaly programy a hry odpovídající potřebám základních a středních škol, např. dětský programovací jazyk Mravenec, programy pro násobení, kombinatoriku, anglická slovíčka, výuku některých předmětů apod. Cena počítače v roce 1990 byla 12 200 Kčs.
Mezi další zajímavé počiny patří počítače Consul 331.0 kompatibilní s PC XT, tiskárny Consul z řady 2xx (mimochodem s hmotností okolo 40 kg) a 2xxx (již s hmotností okolo 8 kg) nebo počítačové myši.

Tablet Emgeton Consul One

První tablet značky Consul je podle výrobce nejtenčím a jedním z nejstylovějších 7" přístrojů tohoto typu. Zvládne rychlou emailovou komunikaci, surfování po internetu, sdílení fotografií, sledování filmů, prohlížení fotografií, hraní her, čtení elektronických knih, chatování na Facebooku a další činnosti.
Emgeton Consul One nabízí hliníkovou konstrukci s rozměry 172 x 134 mm a s tloušťkou 10 mm. Ovládání tabletu je zajištěno prostřednictvím multidotykového kapacitního LCD displeje s LED podsvícením, zobrazujícího velmi rozlišení 1 024 × 600 bodů při poměru stran 16:9. Energii tabletu dodává Li-Pol baterie poskytující provoz po dobu až sedmi hodin surfování na internetu, patnácti hodin při přehrávání hudby nebo pět hodin při přehrávání videa.
Procesor Cortex A8 pracuje na frekvenci 1,2 GHz, paměť má kapacitu 512 MB DDR a uživatelsky přístupná úložná kapacita 8 GB, kterou lze dále rozšířit o dalších až 32 GB pomocí paměťové karty. Tablet je založen na operačním systému Google Android 2.3 s českou lokalizací.
Ve výbavě tabletu Emgeton Consul One lze mimo jiné najít i G-senzor, na přední straně webovou kameru s rozlišením 2 Mpx, pro periferní zařízení lze využít rozhraní USB 2.0 či Bluetooth 2.1+EDR. Při poslechu hudby uživatelé ocení standardní 3,5mm jack výstup. Internetový obsah je přístupný díky bezdrátovému Wi-Fi připojení. Tablet navíc obsahuje i konektor USB host, jehož prostřednictvím lze připojit například klávesnici nebo externí disk. Součástí balení je kožené pouzdro.
Tablet Emgeton Consul One je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů Bell Technology za doporučenou koncovou cenu 5 499 Kč vč. DPH.

Parametry tabletu Emgeton Consul One

 • Operační systém: Android 2.3
 • Google služby: Market, Gmail, Picassa, Mapy
 • Procesor: CPU Cortex-A8, 1,2 GHz
 • Rozměry [š × v × h]: 172 × 134 × 10 mm
 • Hmotnost: 314 g (včetně akumulátoru)
 • Akumulátor: Li-Pol, 3 100 mAh, 3,7 V
 • Doba přehrávání: hudba až 15 h, video až 5 h, prohlížení webu až 7 h
 • Displej: TFT-LED kapacitní s podporou multi-touch, 7", 1 024 × 600 bodů, 16 milionů barev
 • Kamera: 2 Mpx (přední)
 • Podporované audio soubory: MP3, WMA
 • Podporované video soubory: 3GP, AVI, DAT, MKV, MOV, MP4, RM, RMVB, WMV
 • Další podporované soubory: BMP, JPG, PNG, EPUB, FB2, RTF, PDB, PDF, TXT
 • Externí slot pro paměťovou kartu: microSDHC do velikosti 32 GB
 • Konektory: USB 2.0, 3,5mm zvukový stereo jack
 • Bluetooth: B2.1+EDR
 • Externí reproduktor: Ano
 • Paměť: 512 MB DDR3, uživatelská paměť 8 GB
 • Wi-Fi: 802.11 b/g
 • Pracovní teplota: 0 °C ~ +40 °C
 • Příslušenství: napájecí síťový AC adaptér, USB kabel, USB Host kabel, uživatelská příručka, kožené polohovací pouzdro

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud