Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Nahrát tajně rozhovor? Vůbec žádný problém!

redakce 17.05.2017

Úniky informací, odposlechy a tajné nahrávky patří dnes mezi často skloňovaná slova. Technologický vývoj, digitalizace a miniaturizace přináší na trh nepřeberné množství skrytých, chcete-li špionážních diktafonů pro pořizování tajných nahrávek rozhovorů. Velmi kvalitní nahrávací zařízení lze skrýt kdekoli nebo instalovat i do předmětů denní potřeby.

Špionážní diktafon Cobra DVR-24 má podobu běžné kreditní karty. Využívá dva vysoce citlivé mikrofony InvenSense INMP441 s průměrem pod 0,3 mm. Mikrofon používá pokročilou mikroprocesorovou technologii a zajišťuje vysokou kvalitu pořízeného záznamu. Nahrávky jsou ukládány do zabudované paměti s kapacitou 2 GB, která poskytuje v závislosti na nastavení až 150 hodin zvukového záznamu. Shromážděný důkazní materiál je chráněn heslem, které zabrání jeho smazání nepovolanou osobou.

Diktafon pracuje v několika režimech. Nahrávání se může aktivovat zvukem, uživatel může naprogramovat spouštění diktafonu dle daného časového rozvrhu nebo jej aktivovat dotykem prstu. Vestavěný akumulátor se nabíjí po připojení čtečky karty k rozhraní USB a zajistí až 135 hodin pohotovostního režimu. Řízení, konfigurace, nastavování a ovládání diktafonu má na starosti dodávaný software Nevo.

Diktafon Cobra DVR-24 se v ničem neodlišuje od kreditní karty. Při běžném pohledu nenajdete žádná viditelná ovládací tlačítka a vypínače. Zapínání a vypínání je přesto možné udělat ručně, pomocí dotykových sliderů, které jsou umístěny nad čipem karty. Správnost nastavení a funkčnost diktafonu pak signalizují skryté led diody.

„Cobra DVR-24 má podobu běžné kreditní karty a nebudí tak žádnou pozornost či podezření zejména v obchodním prostředí,“ vysvětluje Přemysl Lezianka, manažer SpyShop24.cz pro Českou republiku, a dodává: „Cobra se vyznačuje vysokou kvalitou pořízeného záznamu, který je navíc chráněn heslem před neoprávněným smazáním.“

Rozměry diktafonu Cobra DVR-24 odpovídají velikosti kreditní karty: 85,6 × 54,0 s tloušťkou 1,6 mm. Základní provedení je bílé, bez grafického zpracování. Na přání zákazníka je možné dodat kartu v podobně klasické bankovní karty nebo s grafikou podle jeho požadavků. Diktafon se řadí do kategorie profesionálních zařízení nejvyšší třídy a využívá nejmodernější prvky digitalizace a miniaturizace, čemuž odpovídá cena 49 990 Kč včetně DPH.

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud