Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nahrávání 3D zvuku ušima

Josef Mika 24.04.2017

Ambeo Smart Headset od Sennheiseru umí nahrávat zvuk binaurálně, neboli přesně tak, jak ho zrovna slyšíte oběma ušima.

Sennheiseru se povedlo vytvořit první kompaktní mobilní sluchátka s možností nahrávání "binuarálního” zvuku. Sluchátka byla poprvé představena už na lednovém veletrhu CES v Las Vegas, ale do prodeje se dostanou až nyní. Ambeo Smart Headset zachycuje dokonalý 3D zvuk s jednoduchostí mobilního zařízení. Binaurální zvukové nahrávky umístí posluchače do zvukové scény – tím, že přehrávají směry zvuků a přirozené prostorové charakteristiky místa.

Sennheiser při tvorbě těchto vyjímečných sluchátek spolupracoval s výrobcem profesionálních audio zařízení Apogee. Detailní a realistické nahrávání zabezpečují dva všesměrové mikrofony integrované do ušních sluchátek, které pracují společně se špičkovým A / D převodníkem a mikrofonním předzesilovačem od společnosti Apogee. Výrobce ve skluchátkách take využívá technologii SoftLimit od Apolge. Ta automaticky optimalizuje úrovně záznamu, takže nedochází ke zkreslení.

Dva mikrofony zvládnou zachytití jemné rozdíly v časování a hlasitosti, které přicházejí jako zvuky z různých směrů do každého ucha. Při přehrávání na sluchátkách je výsledkem skutečně realistický zvukový zážitek. Umístí posluchače do přesného, originálního zvukového pole, ať už nahrávka proběhla v deštném pralese nebo v rušném velkoměstě.

Takové mobilní binaurální nahrávání se hodí především při pořizování autentických videonahrávek, protože divák pak dostává nejen video, ale I věrný třidimenzionální zvuk, který je důležitý pro vnímání celého záběru.

Headset nabízí také všestrannou všestrannost díky vestavěnému mikrofonu pro telefonní hovory a hlasové ovládání.

Ambeo zatím jen pro Lightning konektor

Ambeo Smart Headset je určen pro zařízení Aple iOS s konektorem Lightning, tedy pro iPhone 5 a novější. Nahrávání pomocí Ambeo Smart Headset je jednoduché díky bezproblémovému začlenění do standardní aplikace fotoaparátu systému iOs, což umožní nahrávat a ukládat binaurální zvuk společně s videem. Po zachycení lze 3D zvukové soubory poslouchat prostřednictvím libovolných stereofonních sluchátek.

Ambeo Smart Headset bude zatím k dispozici pouze pro zařízení Apple iOS s konektorem Lightning. Verze pro zařízení Android je plánována v průběhu letošního roku. Cena ještě nebyla stanovena. Podrobný test sluchátek najdete v dalším vydání Chipu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud