Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Naplánujte si cestu na počítači a pošlete si ji do smartphonu

Pavel Trousil 19.06.2018

Plánování cesty pomocí map Googlu je mnohem pohodlnější a rychlejší na osobním počítači než na malém displeji chytrého telefonu.

Až budete s plánováním u konce, je naopak praktické si připravenou trasu přenést do svého smartphonu a mít ji k dispozici na cestách. Jediné, co je k tomu potřeba, je to, abyste byli jak na počítači, tak ve smartphonu přihlášeni pod stejným Google účtem.

google-mapy-nahled

Na počítači spusťte Google Mapy a naplánujte si trasu. Pak už stačí kliknout na pod zadanou trasou na »Odeslat trasu do telefonu«. V následujícím okně vyberte smartphone, případně tablet s Androidem, nebo si můžete poslat trasu přes e-mail nebo SMS, abyste ji pak mohli použít i na smartphonech s iOS nebo Windows Mobile. Následně se trasa odešle do zařízení a na něm se po určité době zobrazí zpráva o přijetí trasy. Pokud jde o zařízení s Androidem, můžete si trasu rovnou zobrazit v Mapách Googlu, pokud jde o jiné zařízení, otevřete e-mail nebo SMS zprávu. Nebudete-li mít po cestě přístup k internetu, můžete si trasu uložit pro off-line použití.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud