Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Náznaků přibývá: zmizí z trhu smartphonů další značka?

Jiří Palyza 23.08.2021

Po společnosti LG by mohl další výrobce skončit s produkcí chytrých telefonů. Existují náznaky, že Sony zvažuje ukončení výroby řady Xperia. 

Je zajímavé, že společnost Sony už do svých čtvrtletních zpráv nezahrnuje žádné údaje o prodejích chytrých telefonů. Ve zprávě z minulého týdne se ani slovem nezmiňuje o finančních výsledcích mobilních zařízení. To nemusí být dobrá zpráva.

Také společnost Sony se totiž se svými chytrými telefony už několik let potýká se sestupnou tendencí. Prodává se stále méně kusů, takže z pohledu trhu smartphonů je téměř bezvýznamná. To známe už od společností HTC a LG.

Trh s chytrými telefony: čeká Sony stejný osud jako LG?

sonyxperia

Sony: stanou se smartphony Xperia už brzy minulostí? Jsou jisté náznaky, že Sony ukončí svou řadu Xperia, přestože její zástupci hovoří o opaku. | Zdroj:Mike Meyers/Unsplash

Společnost HTC se nadále pohybuje na hraně, LG vsadilo na jistotu a podnikání v oblasti chytrých telefonů se vzdalo. Hrozí společnosti Sony stejný osud? Určité náznaky by tu byly. Už jen několikaměsíční čekání mezi představením a konečným zahájením prodeje nového modelu Sony Xperia 1 III je u globální společnosti, jako je Sony, poměrně neobvyklé.

Zatím není nic oficiálního. Je možné se ale domnívat, že společnost Sony v současné době o ukončení svých aktivit v oblasti chytrých telefonů vážně uvažuje.

Mezitím Sony vydala k tomuto tématu vyjádření: "Na základě naší strategie uvádění produktů na trh společnost Sony vykazuje údaje o prodejích mobilních telefonů celoročně, nikoliv čtvrtletně. Nejnovější roční údaje naleznete v našich dokumentech SEC za finanční rok 2020 (str. 37)."

Výrobce dále uvádí: "Společnost Sony je i nadále plně odhodlána dosáhnout úspěchu v oblasti chytrých telefonů. Jsme přesvědčeni, že naše nejnovější produkty Xperia obohatí uživatele o speciální fotografické a další funkce." Tím by mohly být spekulace o ukončení výroby smeteny ze stolu. Ještě tedy uvidíme, jak se nakonec vedení rozhodne.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud