Přejít k hlavnímu obsahu

Nebezpečná chyba v MS Windows opravena?

redakce 10.05.2017
info ikonka
Zdroj:

Před pár dny objevili pracovníci týmu Project Zero Googlu, Natalie Silvanovich a Tavis Ormandy chybu ve Windows, která se zdála být velmi závažnou.

Líbí se vám tento článek? Přidejte si Chip.cz do Google zpráv, stačí jedno kliknutí!

Tuto zranitelnost nazvali Crazy Bad. Šlo o zranitelnost výchozí verze Windows, při které útočník a oběť nemuseli být ve stejné síti. Podle dostupných pramenů šlo o červa, který mohl replikovat sám sebe v prostředí Malware Protection Engine, která je součástí Windows 7, 8.1, 10, ale také Windows Serveru 2016. Tento Engine se využívá například v programech MS Security Essentials a ve Windows Defenderu, i dalších nástrojích MS.

Microsoft nicméně už včera vydal záplatu, která tuto rizikovou funkčnost opravuje – konkrétně jde o Malware Protection Engine 1.1.13704.0. Ta je už k dispozici na stránkách Microsoftu a dostane se zřejmě jako součást updatu Windows ke všem uživatelům.

Jak vidíte z přiloženého obrázku, sem ještě aktualizace nedorazila a zřejmě bude ve čtvrtečním nebo pátečním aktualizačním balíku Windows.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme