Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Nejaktuálnější hrozby pro chytrá domácí zařízení

redakce 26.02.2018

Nejnovější bezpečnostní řešení pro chytrá zařízení fungující na principu IoT a výsledky výzkumu bezpečnostních rizik spojených s chytrými domácnostmi představuje na veletrhu MWC 2018 v Barceloně společnost ESET.

Tradiční akce pro odborníky na mobilní technologie se uskuteční 26. února až 1. března 2018 v kongresovém centru Fira de Barcelona.

Společnost ESET se bude prezentovat na Mobile World Congress v hale 7 na stánku 7H41, jež bude součástí její kampaně na ochranu zařízení Internetu věcí (IoT). Bezpečnostní experti společnosti ESET návštěvníkům ukážou, že ochrana ekosystémů Internetu věcí má pro ESET v současném stále více propojeném světě tu nejvyšší prioritu. Podrobné informace o účasti a programu společnosti ESET na MWC 2018 naleznete na speciálním webu.

„Nadále registrujeme nárůst škodlivého softwaru pro Android – včetně vyděračských kampaní ransomware – což jde ruku v ruce s rostoucím počtem škodlivých aplikací a cílených útoků. Protože se na trhu objevuje stále více chytrých zařízení s připojením k internetu, bezpečnostní rizika pro jejich uživatele a firmy nebyly nikdy větší,“ konstatuje Juraj Malcho, technický ředitel světové centrály společnosti ESET. „MWC je skvělou platformou pro sdílení našich nejdůležitějších poznatků v oboru a také našeho nejnovějšího výzkumu v oblasti ochrany soukromí, jež pomůže lépe chránit uživatele i do budoucna.“

1. Hackeři v domácnosti?

Přístroje pro chytrou domácnost byly velkou novinkou na letošním veletrhu CES 2018 v Las Vegas a bezpochyby mohou být i největším inovativním řešením pro chytrá zařízení, jež budou vystavena na MWC 2018. Uživatelé neustále zvyšují počet připojených zařízení ve svých domácnostech. Přestože sebou tato zařízení přinášejí řadu výhod, existuje také jejich odvrácená tvář, protože lidé jejich prostřednictvím stále častěji sdílejí svoje citlivé osobní údaje.

2. Nové řešení pro nové technologie

Věděli jste, že až 90 procent chytrých televizorů s operačním systémem Android TV je údajně zranitelných na útoky hackerů? Nenechte si ujít představení nového bezpečnostního řešení společnosti ESET pro televizory s Android TV, které využívá pokročilé technologie proti kyberzločincům zaměřeným na chytré televizory připojené k internetu.

3. Ransomware jako globální hrozba

Rok 2017 byl bezesporu rokem ransomware, což dokazují masové útoky WannaCry a (Not)Petya, díky nimž jsme se mohli přesvědčit, jaký můžou vyvolat chaos. Na MWC 2018 se můžete seznámit s nejnovějším výzkumem společnosti ESET zaměřeným na ransomware pro Android. Nejnovější data skýtají podrobný přehled o tom, jak se z ransomware zaměřeného na Android stala globální hrozba, jež za poslední rok v plném rozsahu ovlivnila telco trh, ISP a MSP, a jak se společnosti ESET daří v boji s tímto fenoménem.

4. Seznamte se s odborníky

Letošní ročník MWC probíhá v době, kdy ESET oslavuje 30. výročí vzniku jeho prvního antiviru. Již po tři desetiletí se experti společnosti ESET zaměřují na komplexní ochranu svých zákazníků před internetovými hrozbami. V letošním roce se budete moci v Barceloně setkat s technickým ředitelem světové centrály společnosti ESET Jurajem Malchem a Tony Anscombeem, globálním bezpečnostním evangelistou společnosti ESET, specialistou na zpravodajství o bezpečnostních trendech Ondrejem Kubovičem a ředitelem globálního prodeje společnosti ESET Jeronimem Varelou. Všichni budou k dispozici na stánku 7H41 v hale 7.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud