Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nepovedený update operačního systému a nefunkční počítač

Pavel Trousil 19.06.2018

Microsoft poměrně často aktualizuje svůj operační systém Windows 10 a pravidelně dochází i k jeho výrazným změnám. K poslední větší aktualizaci došlo koncem dubna tohoto roku (April 2018 Update). 

Avšak ne u každého počítače proběhne takovýto upgrade bez problémů a výsledkem může být i nefunkční počítač. Pokud systém nejde běžným způsobem opravit pomocí nástrojů pro opravu systému po stisku [F8] nebo [Shift+F8] během bootování, můžete si vyrobit bootovací USB flash disk.

w0-nahled

Ze stránky Microsoftu si po kliknutí na »Download tool now« stáhněte nástroj »Media Creation Tool« a spusťte ho. Přijměte licenční podmínky a při otázce »Co chcete udělat?« zatrhněte »Vytvořit instalační média (USB flash disk) pro jiný počítač«. Vyberte jazyk, edici a architekturu, zatrhněte, že chcete vytvořit USB flash disk, vložte do počítače USB flash disk s kapacitou alespoň 8 GB a vyberte ho v nabídce. Pak musíte počkat, než se stáhnou nová Windows10 anainstalují se na USB flash disk. Pak z něj můžete nabootovat nefunkční počítač a systém na něj instalovat.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud