Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netflix: Letos přes 40 nových titulů – nejedná se ale ani o filmy, ani o seriály

Josef Mika 22.03.2023

Kromě herních adaptací v podobě seriálů a filmů chce největší streamovací platforma vyvíjet také stále více vlastních originálních her. Už se nechce spoléhat jen na prostý video obsah. Netflix se pochlubil svými ambiciózními plány.

Kapitoly článku

Netflix Games jako nový pilíř poskytovatele video streamingu vznikl již v roce 2021. A segment her se má u Netflixu neustále rozšiřovat. Kromě oborových veteránů společnost najala také vývojářská studia, aby vedle filmů a seriálů bavila své předplatitele i hrami pro chytré telefony. V dlouhodobém horizontu dokonce plánuje vytvořit vlastní cloudovou herní službu.

V říjnu 2022 Netflix oznámil, že pracuje na 55 vlastních hrách. Na nedávné tiskové konferenci pak streamovací služba představila své ambiciózní plány v oblasti interaktivní zábavy. V dlouhodobém horizontu chce společnost „mít na Netflixu hru pro každého našeho člena“, vysvětlila Leanne Loombeová, která je v Netflixu zodpovědná za spolupráci s externími herními studii. „To znamená, že pro každého z našich členů připravíme výběr skvělých her,“ tvrdí Loombeová. Nabídka Netflixu má být „dostatečné rozmanitá a pestrá“.

Hra Too Hot To Handle překonává Tomb Raider Reloaded

Netflix do svých her nezahrnuje reklamu ani nákupy v aplikacích. Na jedné straně tak chrání hráče, na druhé straně umožňuje vývojářům kreativně pracovat bez tlaku na monetizaci titulů. Kromě příležitostných hráčů chce Netflix oslovit i pravidelné hráče. Zpočátku to bude i nadále pouze s hrami pro chytré telefony, ale v dlouhodobém horizontu chce společnost realizovat i vlastní cloudovou herní službu. Google Stadia neuspěla, ale Netflix si chce vést lépe.

Portfolio obsahuje tři typy her: Nenáročné hry jako klasický Solitaire, známé značky jako Assassin's Creed nebo Teenage Mutant Ninja Turtles a vlastní značky Netflixu jako Stranger Things. V současné době slaví překvapivé úspěchy hra Too Hot To Handle k aktuálně populárnímu seriálu Netflixu: S více než milionem stažení je tato flirtovací hra v obchodě Google Play populárnější než tituly jako Tomb Raider Reloaded, želví hra Shredder's Revenge, Valiant Hearts nebo Into the Breach.

70 připravovaných herních projektů

pexels-karolina-grabowska-4968506

Nabídku her Netflixu zatím vyzkoušelo pouze zhruba jedno procento předplatitelů. Zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

V současné době je nabídka her Netflixu stále úzce specializovaným produktem: dosud ji vyzkoušelo pouze jedno procento předplatitelů. To by mohl změnit projekt společnosti Super Evil Megacorp, která je zodpovědná za hru Vanguard. Studio naznačilo, že pracuje na dosud neoznámeném kooperativním multihráčském akčním titulu pro Netflix, který prý vypadá a působí jinak než ostatní hry. Podle Kristiana Segerstraleho ze Super Evil Megacorp je vzrušující už samotná velikost projektu.

Už nyní je jasné: arkádové hity Applu jako Monumment Valley 1 a 2 budou předplatitelům Netflixu k dispozici od roku 2024. Oznámena byla také roguelite hra Mighty Quest: Rogue Place od Ubisoftu. Vzniknout má také mobilní verze Assassin's Creed. Podle Netflixu se v současné době připravuje celkem 70 herních projektů, z nichž více než 40 má být vydáno ještě letos.

Zdroj: web.de


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud