Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netradiční projektor a herní portál: Acer na IFA

Josef Mika 04.09.2019

IFA 2019: Největší evropský veletrh digitální techniky IFA začne sice oficiálně až za dva dny, ale výrobci představují svoje novinky v Berlíně už v předstihu. Jako jedna z prvních se ukázala společnost Acer.

Zajímavý přenosný projektor, nové ještě lehčí a tenčí notebooky, dostupný výkonný herní laptop, promyšlené přenosné počítače pro kreativce nebo budoucí platforma pro trénování e-sportů: to vše prezentoval tchajwanský výrobce. Pojďme se podívat na jednotlivé novinky.

Projektor k telefonu

Acer C250i je snadno přenosný Full HD LED projektor navržený pro promítání obsahu ze smartphonu. Jeho válcová konstrukce s několika rovinami umožňuje promítat obraz na zdi, stropy či jakékoli jiné povrchy bez stojanu či stativu. Podporuje režim automatického otočení na výšku, takže při promítání videa ze smartphonu se zbavíte černých pruhů po stranách. Přenosný LED projektor nevyžaduje čas na zahřívání a jeho LED modul podle výrobce vydrží až 30 000 hodin promítání.

acer-projector-c250i-01-recommended-nahled

C250i je možné provozovat v horizontální i vertikální poloze. Má také Bluetooth rozhraní.

Nejlehčí 14“ notebook na světě

Nejnovější generace notebooků Acer Swift 5 běží na nových procesory Intel Core desáté generace s grafikou Intel Iris Plus a se svými 14,95 mm představuje nejtenčí 14“ laptopy na světě. Zvolit si budete moci i novou dedikovanou grafiku NVIDIA GeForce MX250 a stále se s hmotnosti notebooku udržíte na 990 g. Také modely Swift 3 s tenkým tělem (15,95 mm) mají shodnou volitelnou dedikovanou grafikou kartu.

Kromě notebooků ukázal Acer i tenký all-in-one počítač Aspire C s tloušťkou pouhých 6,8 mm. Zaujme svým prostorově úsporným designem a spoustou praktických funkcí pro studenty i celou rodinu. Je k dispozici v úhlopříčkách 27", 24" a 22" Full HD IPS displeje, všechny modely pohání procesory Intel Core desáté generace a volitelná dedikovaná grafika NVIDIA MX130.

swift-5-sf514-54t-sf514-54gt-01-recommended

Swift 5: i s dedikovanou grafikou GeForce MX250 má tloušťku menší než 15 mm.

Tenké modely i pro hraní

Predator Triton 300 je nejnovější přírůstek do herní řady Triton. Jedná se o notebook ve štíhlém designu za příznivou cenu. Jeho hliníkové šasi váží jen 2,3 kg a může se pochlubit stejným tlumeným matným černým designem zvýrazněným modrým osvětlením a akcenty, jaké se nacházejí na jiných noteboocích Predator. Aby nabídl velký prostor pro ukládání her, bude podporovat až dva 1TB PCIe NVMe SSD zapojené v režimu RAID 0 a až 2TB pevný disk.

predator-triton-300-pt315-51-04-nahled

Triton 300: Dostupné hraní i se stylovým osvětlením.

ConceptD s grafickými kartami NVIDIA Quadro

Nové notebooky ConceptD Pro jsou vybaveny výkonnou grafikou NVIDIA Quadro, čímž podtrhují svoje zaměření na profesionální tvůrce, inženýry využívající AI a softwarové vývojáře. V rámci programu RTX Studio patří tyto notebooky řady ConceptD Pro mezi první, které podporují ray tracing v reálném čase a pokročilé schopnosti umělé inteligence. Na vrcholu řady stojí ConceptD 9 Pro - 17,3" notebook typu RTX Studio s unikátním displejem na závěsech, který nabízí PANTONE validaci a pokrývá 100% barevného prostoru Adobe RGB s přesností barev Delta E <1.

conceptd-9-pro-02-recommended-nahled

ConceptD 9 Pro má unikátní závěsy displeje. Máte tak více možností přizpůsobení při práci.

Planet9: trénujte a bavte se

Planet9 je otevřená herní komunita, která hráčům umožňuje sestavit vlastní tým a vytrénovat ho. Aktuálně je v uzavřené beta verzi, otevřená bude spuštěna 30. ledna 2020. Planet9 by měla pomoci otevřít svět e-sportů amatérským i příležitostným hráčům, kteří budou mít šanci se učit od profesionálů, spojovat se s ostatními hráči v komunitě a účastnit se on-line turnajů. Platforma Planet9 poskytuje řadu funkcí, které pomáhají hráčům vylepšovat jejich dovednosti, ať už jde o najímání trenéra pro individuální vedení, hraní po boku s veterány, více hodin hraní s přáteli na podobných úrovních nebo sledování pokročilých herních statistik pro monitorování svého výkonu. Planet9 může také pořádat malé i velké turnaje (sponzorované nebo oficiální) a spárovat hráče podobné dovednostní úrovně do zápasů nebo turnajů. Tyto služby samozřejmě nebudou zadarmo.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud