Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Nová bezpečnostní mezera v GTA Online: komunita varuje před hraním, hrozí nebezpečný virus

Jiří Palyza 24.01.2023

Hráči GTA by měli být v těchto dnech opatrní. Prostřednictvím bezpečnostní chyby ve hře útočníci mohou manipulovat s herními statistikami a dokonce spustit škodlivý kód. Celé to může vést ke ztrátě dat nebo zablokování účtu.

Kapitoly článku

Příznivci hry GTA by se měli mít v současné době na pozoru před nebezpečnou chybou ve hře. Zneužitím chyby, označené jako CVE-2023-24059, mohou útočníci spustit škodlivý kód a upravit data v napadeném počítači. Zranitelnost už zřejmě byla aktivně zneužita.

O problému podrobně informuje uživatel Twitteru, který si říká TezFunz2. Podle jeho informací útočníci mohou prostřednictvím bezpečnostních mezer na dálku měnit statistiky účtů, účet poškozovat a dokonce vás nechat zablokovat nebo trvale odstranit.

tweetgta

| Zdroj: Twitter/Tez2 (@TezFunz2)

Bezpečnostní mezera v GTA Online: jak by hráči měli reagovat

Pro hráče multiplayeru je velmi pravděpodobné, že se setkají s někým, kdo podvádí nebo používá spustitelný škodlivý kód. Různé druhy cheatů a hacků jsou samozřejmě velmi otravné, nicméně GTA Online v těchto dnech kalí exploit, který je vysloveně nebezpečný.

Podle informací uživatele TezFunz2 vývojářské studio Rockstar o problému ví. Oficiální prohlášení ale zatím neexistuje. Dokud nebudou k dispozici další informace, uživatelé by neměli hrát bez firewallu, případně raději nehrát vůbec.

Dočasným řešením pro zmanipulované účty by mohlo být odstranění složky "Rockstar Games" v adresáři "Dokumenty". Po restartování hry GTA se data obnoví. Tímto postupem ale nelze odstranit případně instalovaný škodlivý kód.

Někteří členové komunity také radí, aby uživatelé nevstupovali do hry bez anti-cheatovacího nástroje. Jenže ani to nemusí stačit.

Vývojář Speyedr, který se na podobné nástroje specializuje, si na tento "extrémní exploit" dal pozor, a raději dočasně přístup ke svému ochrannému softwaru Guardian zakázal. Bere to jako prevenci a chce tak uživatelům zabránit v přihlašování do GTA Online. Exploit je podle jeho názoru extrémně nebezpečný. Považuje problém za natolik závažný, že jediné špatné nastavení nebo akce může mít za následek ztrátu účtu nebo dokonce souborů v počítači.

Zdroj: TwitterThe Gamer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud