Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová bezpečnostní technologie

redakce 15.10.2010

Vyhledávání hrozeb i testování definic založené na cloud computingu umožní odhalovat nové počítačové hrozby a zvýšit ochranu IT.

Nově objevená technologie je součástí platformy McAfee Global Threat Intelligence. Poskytuje společnosti McAfee dvě velké výhody pro boj se stále sofistikovanějšími útoky a škodlivým softwarem (malwarem). V důsledku tohoto objevu se zvýší schopnost odhalovat počítačové hrozby a zajišťovat ochranu; využije se přitom síla cloud computingu a bezpečnostní software společnosti McAfee nainstalovaný na milionech PC.

  1. Výzkumníci laboratoří McAfee Labs mohou nyní proaktivně vyhledávat nové počítačové hrozby pomocí milionů počítačů, na nichž je spuštěn bezpečnostní software společnosti McAfee. Tyto počítače fungují jako majáky, které výzkumníkům umožňují bez dopadu na výkon systému vyhledávat podezřelé aktivity a předávat zjištěné informace do prostředí cloudu, kde jsou pak agregovány. Po identifikaci podezřelé aktivity ji výzkumníci „izolují“ od dalších procesů, prozkoumají ji a poté vyvinou a nasadí patřičné protiopatření.
  2. Výzkumníci laboratoří McAfee Labs mohou nyní vytvářet pokročilejší protiopatření, která jdou daleko za tradiční identifikaci malwaru pomocí otisků (fingerprints). Pro počítačové podvodníky, kteří se neustále snaží obejít mechanismy bezpečnostního softwaru, představuje tento přístup další překážku. Nová technologie umožňuje laboratořím McAfee Labs rozsáhlé testování efektivity pokročilých protiopatření a také minimalizuje možnost falešných detekcí malwaru.

Bezpečnostní software během dosavadní historie tohoto odvětví zjišťoval a blokoval škodlivý software pomocí databáze signatur známých hrozeb. Výzkumníci ve firmách dodávajících bezpečnostní software tradičně vyvíjeli tyto signatury na základě sbírek malwaru, které byly v rámci bezpečnostního průmyslu sdíleny. Sbírky malwaru byly vytvářeny ze vzorků objevených u zákazníků nebo zjištěných externími bezpečnostními experty.

Laboratoře McAfee Labs během posledních několika let zaznamenávaly každoroční rekordní nárůst množství malwaru. V první polovině roku 2000 se v průměru objevovalo více než 55 000 vzorků nového malwaru denně. Počítačoví zločinci
v typickém případě vytvářeli velké množství lehce odlišných verzí škodlivých programů, aby se tak alespoň nějaké z nich vyhnuly detekci bezpečnostním softwarem.

Společnost McAfee začala využívat pokročilých funkcí platformy McAfee Global Threat Intelligence na počátku tohoto roku. Nové funkce budou rychle nasazovány
i k zákazníkům společnosti McAfee, kteří je budou moci začít využívat zčásti již letos
a zčásti v roce 2011. Rozšiřující se funkce platformy Global Threat Intelligence jsou součástí iniciativy společnosti McAfee Trust & Safety Initiative, jejímž cílem je vytvořit nové průmyslové standardy v oblastech, jako je záruka kvality, technická inovace, služby, podpora a informování komunity. Podrobnější informace o iniciativě  Trust & Safety Initiative jsou k dispozici na webu http://www.mcafee.com/trustandsafety.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme