Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová bezzrcadlovka Canon EOS M5

Pavel Trousil 15.09.2016

Společnost Canon představila svůj fotoaparát EOS M5, novu vlajkovou loď mezi systémovými fotoaparáty této značky. Využívá obrazový procesor DIGIC 7 a může pochlubit řadou špičkových technologií pro zpracování obrazu.

Nová bezzrcadlovka Canon EOS M5 je vybavena řadou nových technologií, mezi něž patří CMOS snímač typu APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů nebo automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. Kompaktní EOS M5 tak umožňuje tvorbu ostrých fotografií i dynamických video záznamů. Jako alternativa k digitálním zrcadlovkám střední třídy představuje podle Canonu EOS M5 v produktové řadě systémových fotoaparátů značky Canon průlomový model.

Za zpracováním snímků stojí obrazový procesor DIGIC 7, který má dostatečný výpočetní výkon pro eliminování šumu a vytváření snímků s podrobnými detaily i bohatými tóny. Součástí nového fotoaparátu je i technologie CMOS AF s duálními pixely, která přináší rychlé a přesné zaostřování typické pro digitální zrcadlovky. Srdcem nového fotoaparátu je snímač s rozlišením 24,2 megapixelů, který pro sběr světla využívá mikročočky umístěné k sobě bez mezer. Technologicky je snímač podobný tomu z digitální zrcadlovky EOS 80D a zlepšuje dynamická rozsah i editační možnosti.

Skvělá je i citlivost ISO – již v základním nastavení má dostatečnou maximální hodnotu 25 600. Fotoaparát umožňuje kontinuální snímání rychlostí 7 snímků za sekundu (9 snímků za sekundu v případě pevného zaostření). Díky pětiosé stabilizaci obrazu si nový model poradí i s pohyby fotoaparátu během natáčení videí a výsledné záběry ve Full HD rozlišení při rychlosti 60p tak nejsou roztřesené.

S cílem umožnit ovládání typické pro digitální zrcadlovky umístil Canon do středu zadní strany těla velký elektronický hledáček s vysokým rozlišením a obnovovací frekvencí až 120 snímků. Funkce hledáčku doplňují i možnosti dotykového 3,2“ LCD displeje s 1 620 000 body – při pohledu do hledáčku ho lze používat jako touchpad, který umožňuje palcem měnit bod nebo zónu automatického zaostřování. Součástí těla je i několik uživatelsky nastavitelných tlačítek. S upevňovacím adaptérem EF-EOS M lze použít více než 80 objektivů systému EF.

Canon EOS M5 vedle Wi-Fi a NFC podporuje i technologii Bluetooth , která umožňuje neustálé propojení fotoaparátu s chytrým telefonem nebo tabletem. Z těchto zařízení mohou uživatelé snímky prohlížet a kopírovat bez toho, aby museli fotoaparát vyndat z brašny – k přepnutí na Wi Fi komunikaci dojde automaticky. Technologie Bluetooth navíc umožňuje přeměnit chytré zařízení na dálkové ovládání pro vzdálené fotografování nebo zachycení scén, které vyžadují rychlé stisknutí spouště – například při focení divoké zvěře. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud