Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová řada datových úložišť NetGear

redakce 14.09.2017

Jde o šesti- a osmišachtové jednotky ReadyNAS s prodlouženou pětiletou zárukou. Modely RN426 a RN428 jsou vybaveny nejnovějším operačním systémem ReadyNAS OS 6.7, který kromě rychlého a spolehlivého zálohování dat na úrovni datových bloků nabízí také špičkové zabezpečení s pěti úrovněmi ochrany dat či dosud nejširší možnosti sdílení. Zařízení lze spravovat mobilní aplikací NetGear Insight.

Designově propracovaná šestipozicová a osmipozicová datová úložiště ReadyNAS 426 a 428 jsou navržena především pro potřeby malých a středních firem do čtyřiceti zaměstnanců, kteří ocení spolehlivé, snadno ovladatelné a cenově dostupné řešení pro sdílení, zálohování a zabezpečení firemních dat. Datová úložiště s interní kapacitou 60 TB, resp. 80 TB jsou vybavena čtyřjádrovým procesorem Intel Atom C3000, který v kombinaci s 4GB DDR4 pamětí a nejnovější verzí operačního systému ReadyNAS OS 6.7 zajišťuje oproti předchozím řadám až dvakrát vyšší propustnost a o 50% rychlejší kódování dat. Ve výbavě nových datových úložišť jsou také čtyři gigabitové ethernetové porty s linkovou agregací, eSATA port a dvě USB 3.0 rozhraní sloužící pro připojení bezpečnostní kamery, notebooku či fotoaparátu.

Spolehlivé zabezpečení i širší možnosti sdílení

Nejnovější verze operačního systému ReadyNAS OS 6.7 nabízí dosud nejširší možnosti sdílení dat. Kromě interního úložiště se vzdáleným přístupem ReadyCLOUD mohou nyní uživatelé automaticky synchronizovat a sdílet svá data také v rámci populárních veřejně dostupných cloudových úložišť, jako Amazon AWS, Amazon Cloud Drive, Dropbox či Google Drive. Získávají tak spolehlivý hybridní cloud s minimálními provozními náklady.

ReadyNAS OS 6.7 zároveň poskytuje nejkomplexnější ochranu dat ve své produktové třídě, a to díky pěti úrovním ochrany dat:

•             Zápis souborů na větší počet disků pro ochranu dat v případě selhání některého z nich (RAID50 v případě RN426 a RAID60 v případě RN428).

•             Automatická ochrana dat proti společné mediální degradaci či bitrotům.

•             Nepřetržitá ochrana dat díky snímkům systému (snapshotům) založeným na datových blocích, jež umožňují obnovit soubory – včetně již smazaných – k jakémukoli bodu v čase.

•             Ochrana dat proti virům a malwaru v reálném čase.

•             Možnost snadno replikovat soubory do cloudu nebo do jiného zařízení ReadyNAS.

Ochranu dat dále zvyšuje nová technologie ReadyDR (Disaster Recovery), jejímž prostřednictvím mohou uživatelé přesouvat zálohovaná data z jednoho NASu do jiného a efektivně tak zálohovat i rozsáhlé soubory či databáze.

Snadné a rychlé nastavení datových úložišť RN426 a RN428 zajišťuje nejnovější bezplatná mobilní aplikace NetGear Insight. Aplikaci lze zároveň využít pro vzdálenou správu a monitoring zařízení. K optimalizaci nastavení datových úložišť slouží také nový 3D vizuální konfigurační nástroj.

Cena a dostupnost

Datová úložiště ReadyNAS 426 a 428 jsou již v prodeji za doporučené koncové ceny 23 650 Kč s DPH (RN426) a 28 900 Kč s DPH (RN428).

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud