Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová verze Jessie od Debian pro uživatele i pro virtuální servery VPS

redakce 15.07.2015

Projekt Debian, který využívá řada uživatelů jako operační prostředí pro řadu zařízení, ale i serverů, a to i virtuálních serverů v datacentrech, vydal po téměř dvou letech novou stabilní verzi Debian 8.

Na distribuce s novými funkcemi, podporou a balíkem aplikací pracovaly společně týmy Debian Security a Debian Long Term Support. Verze bude podporována 5 let.

Nyní je tato distribuce připravena i pro VPS, tedy virtuální servery, které většinou nabízejí spolehlivá datacentra. „Tento operační systém samozřejmě už nějakou dobu máme a pro naše uživatele jsme jej předpřipravili k instalaci v našem administračním systému pro VPS. Pro fyzické, dedikované servery je samozřejmě připraveno USB instalační medium,“ řekl Jiří Dvořák, specialista prodeje pražského datacentra Coolhousing.

Jessie také významně rozšiřuje podporu pro UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), která byla představena v minulém vydání. Patří sem obezličky pro mnoho známých chyb ve firmwarech, podpora pro UEFI na 32 bitových systémech a podpora 64 bitových jader na 32 bitových UEFI firmwarech (poslední zmíněné funguje pouze na vícearchitekturních instalačních médiích pro amd64/i386).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud