Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové monitory Samsung pro moderní pracoviště i hraní her

redakce 14.01.2019

Samsung představil hned tři nové monitory: moderní a minimalistický Space Monitor, monitor CRG9 (na obrázku) určený pro zážitek ze hry a UR59C, zakřivený monitor s rozlišením 4K UHD, ideální pro tvůrčí profese.

Všechny monitory nabízejí ty nejlepší technologie od ultraširokoúhlých obrazovek a realističtějších barev pro podmanivý herní zážitek až po prostorově úsporný design, který pomůže zlepšit produktivitu práce. Nové monitory budou v ČR dostupné od dubna 2019.

Space Monitor od společnosti Samsung těží ze svého elegantního designu a nabídky funkcí, protože uživatelům umožňuje zaměřit se na to, co je na obrazovce, a ne na to, co se děje kolem. Minimalistické plně integrované rameno coby jedinečné vestavěné řešení pro úsporu prostoru lze jednoduše pomocí svěrákového úchytu přichytit přímo k desce stolu, a získat tak na pracovním stole více místa pro maximální produktivitu. Polohu tohoto monitoru lze snadno nastavit a upravit. Když monitor zrovna nepoužíváte, jednoduše jej přitisknete ke zdi a skladujete jej naplocho u zdi. Space Monitor díky svému ergonomickému nastavování, zpřístupnění portů a diskrétnímu systému vedení kabelů zlepší vzhled i funkčnost jakéhokoli pracovního místa nebo domácí kanceláře.

Kromě estetického vzhledu nabízí Space Monitor také vysoký výkon s celou škálou funkcí. 27palcový model nabízí rozlišení QHD, které zaručuje neuvěřitelně detailní a ostrý obraz, zatímco 32palcový model dokáže zobrazit obsah v rozlišení 4K UHD.

CRG9 je celosvětově první ultraširokoúhlý herní monitor s vysokým rozlišením s poměrem stran 32:9. Nabízí displej o úhlopříčce 49 palců s obnovovacím kmitočtem 120 Hz a rychlou dobou odezvy 4 ms, který se vyznačuje minimálním zpožděním obrazu a rozmazáním pohybu a dokáže bez problémů udržet krok i s rychlou akcí při hře. Je vybaven HDR technologií AMD Radeon FreeSync™ 2, která omezuje zasekávání a trhání obrazu a snižuje latenci na minimum, takže dokáže poskytnout nejvyšší možnou obnovovací frekvenci a co nejplynulejší zážitek ze hry.

Na modelu CRG9 obraz skutečně ožije. Je tomu tak díky dvojitému rozlišení QHD (5120x1440) a HDR10 s maximálním jasem 1000 nitů, díky kterému dokáže monitor vykreslit detaily i v nejjasnějších a nejtmavších partiích. HDR10 přináší vynikající lokální stmívání a HDR s vysokým kontrastem nabízí podání prosvětlených scén, jakého monitory bez podpory HDR nejsou schopny dosáhnout. Monitor využívá také revoluční technologii Quantum Dot společnosti Samsung k dosažení výjimečně široké škály věrně reprodukovaných barev a nabízí obrazovku s poloměrem zakřivení 1800 mm poskytující extrémně široký zorný úhel, takže hráč může mít vždy pod kontrolou celou scénu.

Monitor UR59C s velikostí úhlopříčky 32 palců je ideální přístroj pro profesionály zabývající se tvorbou obsahu, kteří požadují zároveň všestrannost i vysoký výkon. Monitor je vybaven zakřiveným displejem s kontrastním poměrem 2500:1 s plným rozlišením 3840x2160 4K UHD podporujícím zobrazení až jedné miliardy barevných odstínů. Díky zakřivení monitoru s poloměrem 1 500 mm obraz uživatele skutečně pohltí, což se skvěle uplatní při vytváření obsahu a umělecké tvorbě, sledování videí nebo hraní her a současně to napomáhá snížit únavu očí, ke které obvykle dochází při dlouhodobém používání tradičních monitorů.

UR59C je k dispozici v tmavomodré šedé, nabízí supertenký design s tloušťkou pouhých 6,7 mm a jeho zadní kryt je opatřen texturou napodobující textil. Jeho třístranná obrazovka bez rámečku je připevněna ke štíhlému, ale robustnímu kovovému stojanu ve tvaru písmene „V“ s dvoubodovým podstavcem, ve kterém jsou schovány kabely, a monitor tak na pracovní ploše zabírá minimum místa.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud