Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové paměťové karty SD a microSD

Pavel Trousil 08.04.2014

Samsung má v nabídce nové SD a microSD karty. Nabídka je rozdělená do kategorií PRO, EVO a Standard podle výkonu a způsobu použití karet. Nejrychlejší zvládají čtení rychlostí až 90 MB/s.

microsd-001-front-evo-64gb-orange-nahled

Samsung Electronics uvádí na trh novou řadu SD a microSD karet pro digitální a mobilní zařízení. Produkty jsou k dispozici v kategoriích PRO, EVO a Standard, takže umožňují různé způsoby použití a úrovně výkonnosti pro běžné spotřebitele i profesionály.

Nové paměťové karty jsou určeny pro mnoho různých zařízení spotřební elektroniky. Zatímco SD karty jsou nejčastěji v digitálních fotoaparátech, DSLR fotoaparátech a videokamerách, microSD karty se používají především v mobilních zařízeních, jako jsou chytré telefony a tablety, ale i v některých fotoaparátech a videokamerách vybavených sloty pro microSD karty.

microsd-001-front-pro-64gb-gray-nahled

Karty jsou k dispozici v širokém rozsahu kapacity od 4 GB do 64 GB. Například na 64GB paměťovou kartou Samsung PRO v kompaktním digitálním fotoaparátu mohou uživatelé nahrát přibližně 670 minut Full HD videa (30 snímků za sekundu) bez nutnosti kartu měnit. Typy PRO a EVO navíc podporují výkon Ultra High Speed prvního stupně (UHS-I), takže nabízejí rychlé čtení: 90MB/s (PRO) a 48MB/s (EVO).

Samsung karty vyrábí z materiálu, který podle něj odolává vodě, extrémním teplotám, rentgenovému záření a působení magnetu. Vydrží například až 24 hodin v mořské vodě, snáší provozní teploty – 25 °C až 85 °C (neprovozní teploty – 40 °C až 85 °C) a odolávají magnetu o síle až 15 000 gaussů. Kromě toho mohou SD karty odolat váze 1,9tunového vozidla.

microsd-adapter-002-dynamic-pro-64gb-gray-nahled

Nové paměťové karty mají také inovovaný vzhled, který se vyznačuje různým barevným provedením pro každou kategorii: profesionální stříbrná v případě PRO, oranžová pro EVO a smaragdově modrá pro Standard. Každá je také nově výrazně potištěné bílými číslicemi, které udávají její kapacitu.

Prodej nových paměťových karet byl zahájen na začátku dubna. Ceny modelové řady microSD Standard začínají na 139 Kč (4 GB). Karty EVO lze pořídit již za za 199 Kč (8 GB), 32GB verze pak přijde na 549 Kč. Nejvyšší řada PRO nabízí například 16GB variantu za 599 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud