Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Novinka ve Windows 11: záložky v Průzkumníku souborů si uživatelé přáli už dlouho

Jiří Palyza 11.03.2022

Vy, kdo jste už přešli na Windows 11, se můžete těšit na novou funkci. Mnozí uživatelé si ji přáli už několik let. Známe to z internetových prohlížečů: jde o zobrazení obsahu na kartách. V aktuální Preview verzi Windows 11 to umožňuje i Průzkumník souborů.

Microsoft nedávno uvolnil v kanálu Insider Preview sestavu Windows 11 s číselným označením 22572. Jak informuje server Windows Central, nová verze obsahuje funkci, na kterou uživatelé čekali už delší dobu.

Novinka je v Průzkumníku souborů, který je součástí operačního systému. V Preview verzi se nyní v horní části okna zobrazují karty, které většina uživatelů zná z internetových prohlížečů. Systém zobrazení na kartách také používají některé jiné aplikace, které plní roli souborových správců.

Windows 11: dostanou se karty v Průzkumníku souborů do finální verze systému?

explorertabs

Jak jste zvyklí z internetových prohlížečů a dalších aplikací, karty se nacházejí v horní části okna. | Zdroj: Windows 11 Insider Preview

Výhody pro uživatele jsou jednoznačné. Namísto neustálého procházení mezi složkami v jednom okně, pohybu ve stromové struktuře adresářů nebo otevření více oken Průzkumníku lze mít potřebné náhledy složek na jednotlivých kartách, a jen přepínat mezi nimi.

Už v minulosti si Microsoft se zobrazením karet v Průzkumníku pohrával. Doposud se ale nikdy tato funkce nedostala do produkční verze operačního systému.

Vzhledem k tomu, že funkci obsahuje opět pouze Preview verze Windows, je docela možné, že Microsoft zobrazení karet v Průzkumníku opět odstraní dříve, než k nim získají přístup uživatelé standardní verze. Nicméně z hlediska reakcí v Centru zpětné vazby patří karty v Průzkumníku souborů už několik let k nejžádanějším funkcím. Tak se to snad už tentokrát povede.

Zdroj: Windows Central


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud