Menu

100 milionů uživatelů za dva měsíce: nejrychleji rostoucí aplikace všech dob je o umělé inteligenci

06.02.2023 16:01 | Josef Mika + Přidat komentář
100 milionů uživatelů za dva měsíce: nejrychleji rostoucí aplikace všech dob je o umělé inteligenci

100 milionů uživatelů za dva měsíce: nejrychleji rostoucí aplikace všech dob je o umělé inteligenci | foto: Pixabay/Alexandra Koch

Přibližně 100 milionů uživatelů za pouhé dva měsíce: zázračná aplikace ChatGPT momentálně překonává všechny rekordy. Ani TikTok nebo Instagram s ní nedokážou držet krok.

ChatGPT prý má již více než 100 milionů uživatelů, jak uvádí CBS News. Podle studie americké investiční banky UBS využilo zázračnou AI již během prvního měsíce od jejího uvedení (loni v prosinci) 57 milionů lidí. V lednu pak byla překonána hranice 100 milionů.

Pro představu: ChatGPT tak roste mnohem rychleji než například největší zábavní aplikace. TikTok potřeboval asi devět měsíců, Instagram dokonce dva a půl roku, aby získal 100 milionů uživatelů.

100 milionů uživatelů na ChatGPT: V budoucnu jich může být ještě mnohem víc

chatgpt

ChatGPT v současné době roste rychleji než jakákoli jiná aplikace. Obr.: ChatGPT

Podle UBS se počet uživatelů pohybuje kolem 13 milionů denně. V nadcházejících týdnech by se však mohl výrazně zvýšit. Lloyd Walmsley, akciový analytik UBS, však upozorňuje, že současná čísla nemají dlouhodobý význam: „Další otázkou samozřejmě je, jak dlouho takový zájem vydrží. Může se stát, že si lidé přijdou aplikaci jen ze zvědavosti jen jednou vyzkoušet a to bude vše.“

Odborníci se nicméně domnívají, že ChatGPT bude mít na celé odvětví dlouhodobě zásadní vliv. Zakladatel Gmailu Paul Buchheit dokonce předpokládá, že by umělá inteligence mohla do dvou let nahradit Google.

Zdroj: CBS News.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení