Menu

100 tisíc dolarů za objevení nové metody detekce chyb v programech

15.08.2015 12:29 | Karel Kovar + Přidat komentář
100 tisíc dolarů za objevení nové metody detekce chyb v programech

100 tisíc dolarů za objevení nové metody detekce chyb v programech | foto: CHIP

Facebook vyplatil skupině bezpečnostních expertů 100 tisíc dolarů za objevení noveé metody detekci chyb v programech napsaných v C++.

 Každý rok se v různých městech naší planety koná specializovaná bezpečnostní konference známá jako USENIX Security sympozium, která vždy přinesena zajímavé výsledky, které jsou vždy oceněny zajímavou finanční částkou – 50ti tisíci dolary. V letošním roce se konala v americkém Washingtonu a i tentokrát zde došlo k několika zajímavým odhalením – tentokrát dotovaných Facebookem dvojnásobnou částkou.

Za nejzajímavější byl označen objev týmu výzkumníků z technologického institutu v Georgii, kteří objevili nový způsob identifikace nebezpečných zranitelností v programech vytvořených v C++ (viz https://www.usenix.org/conference/usenixsecurity15/technical-sessions/presentation/lee).   

Na základě těchto znalostí například vytvořili specializovaný nástroj, který dokázal odhalit 11 doposud neznámých chyb v prohlížečích Firefox a Google Chrome. Další podrobnosti o USENIX Security sympoziu najdete na adrese http://www.net-security.org/secworld.php?id=18761.  

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení