Menu

118 procesorů v testu

28.04.2015 13:30 | Vojtěch Trousil + Přidat komentář
118 procesorů v testu

118 procesorů v testu | foto: CHIP

Máme pro vás aktualizovanou tabulku testovaných procesorů pro osobní počítače. Celkem jsme jich otestovali 118 a dozvíte se nejen jak jsou na tom výkonnostně, ale i to, jaký mají poměr mezi cenou a výkonem.

Po celkem poklidném období, kdy se naše tabulka desktopových procesorů příliš neměnila, došlo v poslední době k výraznějším změnám. Nestalo se tak ale proto, že by se v nabídce objevilo tolik novinek, ale spíše proto, že se změnily ceny. Procesory od Intelu jsou nyní dražší, zatímco procesory od AMD zlevnily.

0eukpxbvx77aypmw0-gq4lsl5n-nn7xmjfpgd1mlqyneujcfz2g0mj6tgldkoyxdz8wyz1e-nahled Zejména to platí o osmijádrovém CPU AMD FX-9590 ze série Vishera, což je nejrychlejší procesor od firmy AMD a v naší tabulce skončil na 19. místě. Ten teď stojí jen cca 6 600 Kč, takže má zajímavý poměr mezi cenou a výkonem. S frekvencí CPU 4,7 GHz a 5 GHz v turborežimu jde o procesor s vůbec nejvyšší pracovní frekvencí. Jeho majitel za to ale musí zaplatit velmi vysokou spotřebou elektrické energie – 220 W TPD. A to je také nejvyšší hodnota (tentokrát však záporná) v naší tabulce procesorů. Výborný poměr mezi cenou a výkonem má procesor Intel Core i7–5820K, neprohloupíte také s procesory AMD FX-8320, Intel Core i7–4790.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  je to divný žebříček
  Intel Core i7–5820K je více jak 2× dražší, přesto jen o 40 % výkonnější než AMD FX-8350

  koukám, že chip.cz má také na své výplatní pásce Intel

  Reagovat na komentář

  je tam naprosto jasný vítěz a ušetříte spoustu peněz za nadprůměrný výkon

  AMD FX-8350

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení