Menu

3 TB na jednom disku!

19.10.2010 12:42 | Redakce Chip + Přidat komentář
3 TB na jednom disku!

3 TB na jednom disku! | foto: CHIP

Společnost Westernm digital uvedla na trh první 3,5“ pevné disky s 3TB kapacitou. WD Caviar Green 3 TB se dodávají společně s řadičem kompatibilním s normou AHCI pro překonání bariéry 2,19 TB.

Nové pevné disky WD Caviar Green poskytují kapacitu 2,5 nebo 3 TB na jediném pevném disku. Pro dosažení této kapacity byla využita technologie plošné hustoty záznamu 750 GB na plotnu a technologie pokročilého formátování (Advanced Format - AF). Pevné disky WD Caviar Green jsou ekologicky šetrným řešením ukládání dat s využitím technologie WD GreenPower TechnologyT, která snižuje spotřebu energie tím, že dovoluje nižší provozní teploty pro vyšší spolehlivost a snižuje hlučnost pro zajištění tichého provozu. Pevné disky WD Caviar Green 2,5 TB a 3 TB jsou určeny pro použití jako sekundární externí úložná zařízení a úložná zařízení pro počítače PC nové generace se 64bitovými operačními systémy. Pevné disky s kapacitami nad 2,19 TB v současnosti představují bariéru pro
hardware, firmware a software počítačů PC. Pro zajištění nových nároků při
těchto kapacitách dodává společnost WD své pevné disky WD Caviar Green 2,5 a 3 TB společně s řadičem kompatibilním s normou AHCI(Advanced Host Controller Interface), který umožní operačnímu systému používat známý ovladač se správnou podporou pro velkokapacitní pevné disky. Další informace o řešení bariéry 2,19 TB naleznete v informačním listu WD na adrese http://products.wdc.com/largecapacitydrives. Orientační  maloobchodní cena pevného disku WD Caviar Green s kapacitou 2,5 TB činí 199,00 EUR a pevného disku s kapacitou 3 TB činí 249,00 EUR.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení