Menu

30 tisíc dokumentů z hacku Sony

19.04.2015 20:58 | Karel Kovar + Přidat komentář
30 tisíc dokumentů z hacku Sony

30 tisíc dokumentů z hacku Sony | foto: CHIP

Server Wikileaks zveřejnil 30 tisíc dokumentů získaných při hackerském útoku na společnost Sony.

Jen málokdo pravděpodobně neslyšel o hackerském útoku na společnost Sony, který stál tuto společnost více než 100 miliónů dolarů. Tento mediálně propíraný útok měla na svědomí skupina hackerů známá pod označením „Guardians of Peace“ (ochránci míru) a podle jejich vyjádření měl zabránit uvedení filmu Interview, ve kterém je zabit severokorejský diktátor Kim Čong-un.

Jak určitě všichni vědí, původně bylo sice uvedení filmu zrušeno, nakonec se ale ve světové distribuci objevil.

V reakci na to hackeři zveřejnili obří balík dat, který se nyní objevil na Wikileaks. Ve zveřejněných dokumentech najdete kromě pikantní konverzace s filmovými tvůrci i například komunikaci studia Sony Pictures Entertainment a Bílého domu (přibližně 100 vládních emailů). Balík dat na Wikileaks obsahující 30 000 dokumentů a 173 132 e-mailů ale rozpoutal i debatu expertů. Je etické zveřejňovat dokumenty získané takovýmto způsobem? Jde skutečně o veřejný zájem, nebo honbu Wikileaks za senzací?

Co si tom myslíte vy?

2015-05-sonyhack2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    já bych nazval přímá podpora prodeje :-)

    Reagovat na komentář

    malý úryvek, jak korporátní fašismus v USA funguje

    „Emails from the Sony hack reveal that the MPAA asked its member studios to pay $165,000 each to upgrade the screening rooms of several U.S. embassies. American ambassadors could then utilize these private theaters as indirect lobbying tools by showing off Hollywood content to high level officials.“

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení