Menu

300 nebezpečných aplikací v Google Play

13.03.2016 15:30 | Karel Kovar + Přidat komentář
300 nebezpečných aplikací v Google Play

300 nebezpečných aplikací v Google Play | foto: CHIP

V obchodu s aplikacemi se objevil nový typ hrozby. Jak na něj zareaguje Google?

Pokročilejší technologie skenování a důkladná kontrola aplikací už zajišťují, že se do  obchodu Google Play už nedostane klasický malware. Podvodníci tak vymýšlí nové metody, jak bez práce vydělat peníze. Nejnovějším trikem jsou podvodné aplikace, které po instalaci generují falešné kliknutí na reklamy a tím vydělávají útočníkům peníze.

Bezpečnostní experti ze společnosti Eset objevili přes 300 nebezpečných aplikací, které tímto způsobem parazitují na uživatelích.

Krádeže citlivých dat uživatelů zatím zaznamenány nebyly, aplikace ale uživatele okrádají o cenný mobilní FUP a znatelně snižují rychlost ostatních programů. Podvodné aplikace jsou nejčastěji maskovány jako hry (často kopie oblíbených hitů), nebo prohlížeče „lechtivých“ obrázků. Další podrobnosti najdete na webu WeLiveSecurity na adrese

http://www.welivesecurity.com/2016/02/24/porn-clicker-trojans-keep-flooding-google-play/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení