Menu

3D tiskárny vytváří doplňky do bytu

03.09.2014 23:48 | Karel Kovar + Přidat komentář
3D tiskárny vytváří doplňky do bytu

3D tiskárny vytváří doplňky do bytu | foto: CHIP

O využití 3D tisku se nejčastěji mluví v souvislosti se zdravotnictvím, módou a průmyslem. Jeho potenciál je ovšem také v segmentu praktického využití v běžné domácnosti.

Martin Žampach, Art director be3D, nyní přichází s ukázkami využití 3D tiskáren v oblasti doplňků do bytu. Speciální stínítka na lampy vytištěná na 3D tiskárně DeeGreen nebo unikátní vázy dokazují, že 3D tisk brzy vstoupí do domácností. Výhodou 3D tisku je možnost naprosté personifikace vytištěných objektů. Stínítka vyrobená unikátní metodou nabízí nově be3D s Martinem Žampachem.

„3D tisk otevírá vývoji produktů nové možnosti. Asi nikdy nebude sloužit ve velké míře jako výrobní metoda pro masovou produkci, ale nabízí cestu, jak dělat například unikátní bytové doplňky v malých sériích. Ocení jej tak fajnšmekři a lidé, kteří se chtějí svým bydlením odlišit a chtějí mít něco, co nikde jinde neuvidí,“ říká Martin Žampach.

Stínítka z 3D tiskárny

Unikátní stínítka vznikla u českého výrobce 3D tiskáren be3D. Autorem je uznávaný designer  Martin Žampach. Netradiční doplněk do domácnosti se na české 3D tiskárně DeeGreen tiskne několik hodin a je z ekologického materiálu PLA, který se vyrábí z kukuřičného škrobu. V žádném případě se nejedná pouze o okrasu, stínítko je uzpůsobeno na úsporné a led žárovky. Stínítko tak stačí našroubovat na objímku. K dostání jsou u be3D.cz nebo na martin.zampach.com.

1logo-lamp-shade-zampach-be3d-2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení