Menu

3G sítě budou stavět operátoři T-Mobile a O2 společně

08.02.2011 12:34 | Redakce Chip + Přidat komentář
3G sítě budou stavět operátoři T-Mobile a O2 společně

3G sítě budou stavět operátoři T-Mobile a O2 společně | foto: CHIP

Společnosti T-Mobile Czech Republic a Telefónica O2 Czech Republic dnes podepsaly smlouvu o sdílení 3G sítě. Dohoda se týká dosud nepokrytých oblastí a přináší tak vysokorychlostní mobilní data i do dalších měst. Společný postup bude znamenat urychlení výstavby a zároveň výrazně rozšíří 3G pokrytí obou operátorů. Pilotní fáze komerčního provozu bude zahájena ve 2. čtvrtletí letošního roku.

Uzavření smlouvy tak dnes slavnostně zahájilo etapu šestileté spolupráce, z níž budou profitovat zákazníci. Sdílení sítí v dosud nepokrytých lokalitách umožní nabídnout 3G služby také zákazníkům mimo hustě osídlené oblasti. Celkem by měla být společná infrastruktura tvořena necelým tisícem vysílačů; každý operátor se zavázal vybudovat 490 z nich. Kapacita sítě bude plánována s ohledem na zajištění dostatečné kvality služeb a přenosových rychlostí, aby nebyl nijak dotčen standard poskytovaných služeb.

V současné době probíhá komerční test ve dvou městech – Dobříši a Humpolci. V případě pozitivních výsledků bude ve 2. čtvrtletí letošního roku zahájen pilotní komerční provoz. Zatímco T-Mobile bude mít na starosti výstavbu v západní části Česka, O2 bude pokrývat oblasti ve východní polovině republiky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení