Menu

4K2K monitor pro designery

16.12.2014 12:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
4K2K monitor pro designery

4K2K monitor pro designery | foto: CHIP

Společnost BenQ představila svoji novou vlajkovou loď BL série monitorů. Model BL3201PT je navržen pro práci s CAD/CAM, náročnými animacemi, střihem videa a grafickými návrhy. Nabízí 32palcový IPS displej s rozlišením 3840×2160 (4K2K UHD), 100% sRGB a různé režimy nastavení.

benq-bl3201pt-nahled

32“ monitor s 10bitovým IPS displejem disponuje 4K2K ultra HD rozlišením 3840×2160 pixelů, které přináší o více než 300 % větší pracovní prostor v porovnání s klasickým Full HD 1080p, stejně jako větší hustotu pixelů (PPI) a tím jemnější obraz. Uživatelé mají k dispozici také mnoho nastavení zobrazení jako CAD/CAM Mode rozjasňující složité křivky modelů či režim animace pro detailní prohlížení grafických návrhů s možností volby 10 úrovní jasu pro lepší viditelnost v tmavých místech.

Pro situace, které vyžadují porovnání výstupu ze dvou různých počítačů, nabízí monitor funkce obraz v obrazu (PIP) a obraz vedle obrazu (PBP). K dispozici je též Desktop Partition umožňující rozmístění aktivních aplikací na obrazovce pomocí jednoho kliknutí a software Display Pilot s funkcí Auto Pivot pro snadnou správu a nastavení obrazu.

Velký důraz je kladen na ochranu očí. V rámci Eye-care technologií jsou k dispozici Flicker-free, eliminující blikání na pozadí, Low Blue Light, redukující modré světelné spektrum a také senzor okolního osvětlení automaticky upravující jas monitoru. Monitor lze ke zdrojovému zařízení připojit prostřednictvím dvou HDMI 1.4 portů, Display Port 1.2, miniDisplay Port nebo rozhraní DVI-DL. K dispozici je také pět USB 3.0 portů a čtečka SD karet. BenQ BL3201PT lze zakoupit za doporučenou cenu 24 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení