Menu

6palcový telefon a Transformer Book Trio

06.09.2013 06:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
6palcový telefon a Transformer Book Trio

6palcový telefon a Transformer Book Trio | foto: CHIP

Společnost Asus na letošní berlínské výstavě spotřební elektroniky nezůstala pozadu za svými konkurenty. Představila univerzální počítač, 6palcový tablet s možností telefonování a další zajímavé produkty.
Asi největší pozornost upoutá nový Transformer Book Trio. Je to přenosný počítač s oddělitelným displejem, jeho klávesnicová část ale není „mrtvou váhou“. Transformer Book Trio je v kompletní sestavě dvoujádrový notebook s Windows 8, případně lze notebook plynule přepínat na Android pomocí speciálního tlačítka Trio. Data mohou oba operační systémy sdílet. Samostatný odnímatelný displej se dá použít jako tablet s OS Android 4.2. Samostatná klávesnice pak tvoří výkonné PC, které můžete připojit pomocí Mini DisplayPortu nebo pomocí Micro HDMI k externímu monitoru a získat tak výkonný stolní počítač. Transformer Book Trio má 11,6palcový IPS displej s full HD rozlišením a schopností rozeznat až deset současných dotykových bodů. Na baterie vydrží pracovat 13 hodin v režimu Android a pět v režimu Windows.

Naproti tomu Fonepad Note 6 je jedním z prvních „phabletů“, neboli tabletů se schopností telefonovat a fungovat tedy jako smartphone (díky zabudovanému HSPA + 3G modulu). 10,3 mm tenký a 210 g vážící přístroj je prostě určen těm, kteří nechtějí nosit dvě zařízení a preferují větší displej. Ten má rozlišení 1920 x 1080 (tedy opět full HD). Přístroj je založen na procesoru Intel Atom Z2580 a jeho Android 4.2 zvládá multitasking. Pro přesnější práci a ručně psané poznámky je k dispozici stylus zasunutý v těle telefonu. Ke komunikaci a pořizování fotek slouží přední 1,2Mpx a zadní 8Mpx kamera.

Asus na letošní IFA představil i další zařízení: ještě větší sedmipalcový androidí phablet Fonepad 7, dva dostupné tablety MeMO Pad 8 a MeMO Pad 10 nebo novou generaci luxusních ultrabooků Zenbook - modely UX301 a UX302 s Gorilla Glass pláštěm.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení